pátek 18. září 2020 Kryštof

Sprchování slonů v ZOO Dvůr Králové přihlížely stovky lidí

Stovky lidí včera v ZOO Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku přihlížely sprchování slonů. Jde o součást péče o zvířata v těchto parných dnech. Kropení slonů bylo na programu akce Dny slonů a lvů.

"Když teplota přesáhne 30 stupňů, tak sprchování slonů je pravidlem. Sloni jsou chováni v chráněném kontaktu, to znamená, že v určité míře s ošetřovateli komunikují. Ošetřovatelé jim dají pokyn, že se chystá sprchování, přijdou sami, těší se na to," řekla mluvčí Safari parku Dvůr Králové Markéta Grúňová.

Ve dvorské zoo chovají dvě dospělé slonice, kterým je přes 30 let. Sprchují je ve venkovní expozici, která je rozdělena na dvě části. "Slonice přejdou do jedné části a v druhé zůstane ošetřovatel s hadicí, ten se k nim přiblíží a přes bariéru se nechávají sprchovat," uvedla mluvčí.

Dvorská zoo se specializuje na Afriku, velmi úspěšná je v chovu nosorožců či žiraf. "Všechny africké druhy přizpůsobují vedrům svoji aktivitu. Častěji odpočívají ve stínu. Proto je lepší safari park navštívit na večer, když jsou zvířata aktivnější," řekla Grúňová.

Dvorská zoo je nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Královéhradeckém kraji, loni tam zavítalo téměř 542.000 lidí. Nejinak by tomu mělo být letos, i když se do celkového výsledku zřejmě negativně promítne nucená jarní pauza zoo kvůli koronaviru. Propad návštěvnosti by mohl snížit rekordní zájem lidí v letní sezoně. "Letošní letní sezona je určitě nejlepší za posledních deset let," řekla Grúňová.

Ve středu 5. srpna měla zoo za posledních deset let rekordní denní návštěvnost. "Zatímco se největší červencové a srpnové návštěvnosti od roku 2008 pohybovaly v číslech maximálně 7500 návštěvníků za den, návštěvnost 5. srpna dosáhla 9700 návštěvníků," uvedla mluvčí.

Podle ní červencová návštěvnost letošního roku překonala všechna očekávání, do zoo přišlo téměř 152.000 návštěvníků. "Nejsilnější červencová návštěvnost byla za posledních 10 let do letoška zaznamenána v roce 2016, kdy safari park navštívilo 144.000 návštěvníků," sdělila.

Dvorská zoo nabízí letní program s africkou tématikou v různých podobách. Návštěvníci mají také možnost vyjíždět do afrického safari či vyslechnout komentované prohlídky ošetřovatelů. Pokladny jsou otevřené do 18:00, ale safari park se uzavírá až v 22:00. Lidé, kteří se chtějí vyhnout frontám, mohou využít zvýhodněného vstupného a zakoupit lístek online.

Autoři | Foto repo youtube.com /safaripark

Štítky ČR, zajímavosti, příroda, zoo, Dvůr Králové n.L.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.