středa 23. září 2020 Berta

Doprava v Hradci Králové kolabuje. Kvůli rekonstrukcím čekají řidiči v dlouhých kolonách

Oprava tranzitní silnice ve stotisícovém Hradci Králové komplikuje průjezd městem. Provoz na silnici I/31 na okruhu města v úseku od křižovatky Akademika Bedrny po křižovatku Tesla je sveden v každém směru do jednoho jízdního pruhu, tvoří se kolony.

"To, že se tam ve špičce ráno a odpoledne tvoří kolony, je pochopitelné, jezdí tam denně okolo 25.000 aut. Musí se to udělat," řekla dnes mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Odlehčovací trasou pro řidiče osobních aut, kteří jedou od Liberce a Jaroměře a naopak, je západní a jižní část silničního okruhu kolem fakultní nemocnice. "Ideální samozřejmě je, když si řidiči včas zjistí alternativní trasu a Hradci Králové se úplně vyhnou," řekla Kormošová.

Opravy mají trvat do října a stát 26,3 milionu korun bez DPH. Kromě omezení provozu na silnici I/31 jsou prostory křižovatek Akademika Bedrny a Buzulucká uzavírány postupně po polovinách, vždy na jeden víkend. Podle toho, která polovina křižovatky bude mimo provoz, nebude možné z ní na jednu stranu odbočit a ani se na ní dostat. Omezení se proto týkají také linek MHD, které křižovatkami vedou. I mimo uzavírek křižovatek bude omezena možnost odbočení ze silnice I/31 do ulice Buzulucká směrem k ulici Pouchovská.

Většina oprav ulic, která v první polovině prázdnin komplikovala dopravu v centru města, skončila. Nadále pokračuje rekonstrukce Pražské třídy, která je hradeckou výpadovkou na Prahu.

"Z městských komunikací byla opravena silnice Jana Masaryka na Moravském Předměstí, která je už plně průjezdná. Téměř dokončeny byly o víkendu také rekonstrukce ulic Divišova a Nezvalova, místem lze už projet. Úpravy na Pražské třídě jsou naplánované do 23. srpna," řekla mluvčí radnice Kateřina Šmídová.

Město Hradec Králové investuje do oprav místních komunikací prostřednictvím technických služeb během léta 5,1 milionu korun.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, stavby, silnice, Hradec Králové, obchvat, průtah, doprava, silnice, centrum, auto, tranzit, rekonstrukce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.