úterý 11. srpna 2020 Zuzana

V Hradci Králové se budou přes prázdniny rekonstruovat školní jídelny. Polovinu zaplatí radnice

Na některých základních školách v Hradci Králové se budou přes prázdniny rekonstruovat a modernizovat školní jídelny. Celkem tyto práce vyjdou na osm milionu korun, radnice zaplatí polovinu. Zbytek si budou školy platit sami.

Mezi školy na seznamu patří například ZŠ SNP, Základní škola Štefcova, Pouchov, J. Gočára, Sever nebo Základní škola Mandysova.

„V letošním roce jsme rozpočet školství posílili o patnáct milionů korun, které jdou přímo školám a školským zařízením. Z toho jsme deset milionů rozdělili do provozních výdajů škol podle počtu žáků a čtyři miliony určili na obnovu gastro vybavení ve školních jídelnách,“ vysvětluje náměstek primátora Martin Hanousek (Zelení).

Z těchto peněz byla už na jaře schválila radnice vybavení pro školní jídelny na Základní škole Milady Horákové a Základní školy Bezručova. Těm bylo přiklepnuto 1,2 milionu korun. Další dva miliony korun ostatním školám schválilo zastupitelstvo města až nyní.

„Školám přispějeme především na pořízení moderních konvektomatů, multifunkčních pánví a dalšího vybavení,“ doplňuje Hanousek.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky jídelna, Hradec Králové, škola, , finance, magistrát, rekonstrukce, prázdniny, letní

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.