sobota 11. července 2020 Olga

Bývalá zaměstnankyně si nechala CCS karty. Pomocí nich nakoupila naftu za několik milionů

Kuriózní případ řešila několik měsíců kriminálka z Hradce Králové. Na ní se obrátilo vedení jedné společnosti na Náchodsku, mělo totiž podezření, že někdo potají používá podnikovou tankovací kartu. Vyšetřování nakonec ukázalo na sedmačtyřicetiletou ženu, bývalou zaměstnankyni. Ta si několik karet nechala.

„Měla rovněž umožnit dalším více jak 30 osobám minimálně po dobu několika měsíců čerpat pohonné hmoty, přičemž neměla žádný důvod tyto karty užívat a vlastnit,“ vysvětluje mluvčí policie Magdaléna Vlčková.

Žena tak nakupovala ve velkém pohonné hmoty, které nadále za zvýhodněné ceny prodávala. S tím jí podle policie pomáhali další tři osoby. Všichni tři jsou tak obviněni ze spáchání zpronevěry.

„Obviněným hrozí v případě uznání viny různé tresty odnětí svobody, přičemž horní hranice ve vybraných případech může dosáhnout až deseti let. Obvinění trestnou činnost měli páchat i v době nouzového stavu,“ doplňuje mluvčí.

Škoda, kterou žena se svými kumpány způsobila bývalému zaměstnanci se odhaduje na několik milionu korun. Kriminalisté pokračují ve vyšetřování, přesnou částku budou znát během několika dní.

Policii se navíc podařilo zajistit několik kanystrů a barelů s několika tisíci litry pohonných hmot. „Zajištěné hodnoty by měly být v případě uznání viny následně použity pro nápravu škody způsobené touto trestnou činností,“ doplňuje mluvčí policie. Bývalá zaměstnankyně je aktuálně v policejní vazbě.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, CCS, Náchodsko, Hradec Králové, vyšetřování, kriminálka, nafta, benzín, krádež, bývalá, zaměstnankyně

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.