sobota 4. července 2020 Prokop

IKEA otevře v červnu v Hradci Králové první výdejní místo v České republice

Nábytkářský řetězec IKEA otevře v červnu v Hradci Králové první výdejní místo v ČR. Zásobovat jej bude z obchodního domu na Černém Mostě v Praze. Společnost to dnes uvedla v tiskové zprávě. Nedávno firma uvedla, že další výdejní místa letos otevře ještě v Karlových Varech, Českých Budějovicích, Plzni, Ústí nad Labem, Liberci a ve Zlíně. Výdejní místa mají sloužit zákazníkům e-shopu, kde IKEA v uplynulém finančním roce zaznamenala růst prodejů téměř o 36 procent.

Objednávání s doručením do Hradce Králové IKEA na webu spustí 1. června. První zásilky si zákazníci budou moci vyzvednout od pátku 5. června. Výdejní místo bude v areálu hypermarketu Albert na západním okraji města a jeho provozovatelem bude logistická společnost HRAL. Možnost osobního vyzvednutí zboží IKEA dosud nabízela jen v obchodních domech.

Zhruba před deseti lety IKEA plánovala, že v Hradci Králové postaví obchodní dům. Později plán odložila.

Ceny za dodávku zboží do výdejny se budou odvíjet od celkové hmotnosti zboží v objednávce. U objednávek do 90 kilogramů bude cena 299 korun, u zásilek do 200 kilogramů to bude 399 korun a u objednávek nad 200 kilogramů zákazník zaplatí 699 korun. Při nákupu v e-shopu IKEA nyní účtuje za zásilku do 30 kilogramů dopravné 300 korun. Další ceny dopravy na zadanou adresu jsou odstupňované podle hodnoty nákupu a pohybují se od 590 korun do 3290 korun. Zdarma je doprava zásilek v hodnotě nad 150.000 korun.

IKEA je švédská nábytkářská firma. V České republice působí od roku 1996, má tu čtyři obchodní domy, dva v Praze, další v Brně a Ostravě. Provozuje zde také internetový obchod. V uplynulém finančním roce, který trval od 1. září 2018 do 31. srpna 2019, v tuzemsku meziročně zvýšila tržby o 6,3 procenta na 10,7 miliardy korun. Obchodní domy navštívilo přes deset milionů lidí, ti zde nakoupili přes 61 milionů výrobků. Čeští zákazníci utratili v obchodním domě v průměru 1745 korun. V e-shopu průměrná útrata činila zhruba 9186 korun.

Obchodní domy IKEA v ČR byly kvůli koronaviru zhruba dva měsíce uzavřené, opět otevřely v pondělí 11. května. Před obchodními domy se tehdy tvořily fronty.

Autoři | Foto Alexander Isreb, pexels.com

Štítky ČR, trh, dřevo, internet, nábytek, firmy, IKEA, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.