středa 3. června 2020 Tamara

Majitelka po půl roce utýrala dva své psy. Teď jí hrozí tři roky vězení

Čtyřiatřicetiletá žena z Hradecka je obviněna z týrání svých dvou psů. Zhruba půl roku je nechala zavřené v jedné místnosti, dostatečně je nekrmila a neměnila vodu na pití. Případem se nyní zabývá policie z Hradce Králové. Ženě za její chování hrozí až tři roky vězení. Nadále se stará o dalších pět psů.

„Ženě je kladeno za vinu, že o své dva psy dlouhodobě řádně nepečovala, dostatečně je nekrmila a ani jim nedávala dostatečně pít, čímž způsobila jejich smrt,“ vysvětlila tisková mluvčí policie Iva Kormošová. Mělo jít o křížence čivavy a křížence mexického naháče. Ty nechala zavřené v jedné místnosti svého domu, kde byli mezi svými výkaly na konci loňského roku nalezeni.

„Ze znaleckého posudku vyplynulo, že nesprávnou péčí, která trvala cca 4 - 5 měsíců, došlo u psů k stresovým vlivům. Psi strádali jak duševně tak fyzicky, trpěli špinavým prostředím, zdravotními poruchami i bolestmi,“ dodala Kormošová. To vše podle znalců mělo vést k totálnímu vysílení psů a následně jejich smrti.

Chovatelka z Hradecka nebyla schopná předložit žádný očkovací průkaz. Ten nepředložila ani od dalších pěti psů, které chová a kteří jí byli ponechány. „Toto pochybení vyšetřuje Krajská veterinární správa,“ dodává mluvčí.

Policie ženu obvinila z trestného činu týrání zvířat, za což jí hrozí vězení v délce od šesti měsíců do tří let.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky Policie ČR, týrání, pes, smrt, vězení, veterinární správa, pochybení, očkovací průkaz, Hradecko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.