pátek 3. dubna 2020 Richard

Fakultní nemocnice spustila provoz odběrového místa. Bez doporučení hygieniků vás neotestuje

Před vjezdem do areálu Fakultní nemocnice Hradec Králové funguje od dnešního rána odběrové místo pro pacienty s podezřením na onemocnění COVID-19. Testování bude probíhat každý den od 09:00 do 12:00. Vyšetřeni budou pouze lidé s doporučením Krajské hygienické stanice. Ostatní nemocnice neotestuje.

„S ohledem na omezené množství odběrových sad a kapacitu naší laboratoře, kde se testují vzorky z Královéhradeckého a Pardubického kraje, není v tuto chvíli odběrové místo určené pro samoplátce,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové Vladimír Palička. V případě, že pacienta pošle na testování hygienik nebo infektolog, je vyšetření placeno ze zdravotního pojištění. 

Nemocnice měla odběrové místo připravené už několik dní. Kvůli kapacitě personálu ho však bylo možné spustit až dnes. Vyšetření pacientů mají na starosti pracovníci z Kliniky infekčních nemocí. Výsledky lidé dostanou SMS zprávou. 

Odběrové místo je postaveno na parkovišti před vjezdem do areálu nemocnice. Každý, kdo má být testován musí přijet osobním vozem.

Odběrový tým v Královéhradeckém kraji v posledních dnech vyjížděl k zhruba 10 až 20 odběrům každý den. Laboratoř Fakultní nemocnice Hradec Králové, která vzorky testuje od pátku 6. března 2020, provedla už několik stovek vyšetření vzorků z Královéhradeckého i Pardubického kraje. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři , | Foto FNHK

Štítky odběrové místo, fakultní nemocnice, nemocnice, hradec králové, test, koronavirus, testování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.