neděle 20. června 2021 Květa

Autobusová doprava v Královéhradeckém kraji bude zdarma. Cestující nepříjdou do kontaktu s řidičem

Královéhradecký kraj dnes rozhodl o dalším opatření, které má zabránit šíření koronaviru. Běžný cestující nepřijde do styku s řidičem autobusu ani strojvedoucím ve vlaku. Do autobusu se tak bude nastupovat pouze zadními dveřmi a jízdné bude zdarma.

„Zakazujeme nástup předními dveřmi. Cestující budou nastupovat i vystupovat druhými, případně dalšími dveřmi. Cestující nebudou po nástupu odbaveni řidičem ani odbavovacím zařízením ve vozidle. Již zakoupené vstupenky se nebudou označovat,“ vysvětluje omezení hejtman kraje Jiří Štěpán /ČSSD/. Autobusová doprava v rámci systému IREDO tak bude pro cestující dočasně zcela zdarma. 

„Jde nám na první místě o ochranu a zdraví řidičů a zajištění veřejné dopravy v následující týdnech. Zároveň se tím snažíme zjednodušit situaci veřejnosti, především lidem, kteří veřejnou dopravu potřebují k dojíždění do zaměstnání,“ říká náměstek hejtmana Martin Červíček (ODS). 

Ve vlaku průvodčí stále potkáme. Nebudou však fyzicky kontrolovat jízdenky. Aby se co nejvíce minimalizoval kontakt s veřejností, průvodčí jízdenku vždy zkontroluje pouze „z dálky“ a neoznačí ji. Zároveň nově není možné jízdenku u průvodčího koupit. Tu tak musíte pořídit přímo na nádraží. Jejich prodej omezen není. 

Změna jízdních řádů 

V souvislosti s novou nákazou už bylo před několika dny rozhodnuto o omezení autobusové dopravy. V pracovní dny tak jezdí o deset procent méně spojů. Kvůli uzavření státních hranic v tuto chvíli nejezdí autobusové linky do Polska

Od dnešního dne jsou navíc všechny autobusové linky provozovány v režimu letních prázdnin. Dopravci proto doporučují, aby cestující svůj spoj zkontrolovali. Nejlépe na portálu idos.cz 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Hradecká Dbrna

Štítky doprava, autobus, zdarma, omezení, koronavirus, Královéhradecký kraj, řidič, vlak, jízdenky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.