neděle 29. března 2020 Taťána

Česko má tři nakažené koronavirem. Podezření je i v Hradci Králové

, aktualizováno 2. března 2020, 10:02

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové leží pacient s podezřením na koronavirus. Mladá studentka je hospitalizovaná na infekčním oddělení, kde je v karanténě. Výsledky testů budou známe pravděpodobně v pondělí kolem oběda. Pokud bude jejich výsledek negativní, čeká dívku týdenní domácí karanténa.

"Skutečně můžeme potvrdit, že ve Fakultní nemocnici Hradec Králové leží studentka s podezřením na koronavirus.  Ta přicestovala z Iránu," potvrdila tisková mluvčí Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje Veronika Krejčí

V Hradecké fakultní nemocnici podle informací Seznam Zpráv tento týden byli hospitalizováni tři další lidi s podezřením na nákazu. Ta se však nepotvrdila a trojici ve čtvrtek propustili domů. 

Obyvatelé Hradce Králové však nemusí propadat panice. Šance, že koronavirem onemocníte stále zůstává velice malá. Obezřetní by však měli zůstat lidé, kteří se vrací z rizikových oblastí. Těmi jsou Čína, Hong Kong, Irán, Itálie, Japonsko, Jižní Korea a Singapur. V případě, že se z těchto míst do České republiky vracíte, dejte o tom vědět Krajské hygienické stanici Královéhradeckého kraje. 

V případě obtíží:

V případě zdravotních obtíží a návratu z rizikových oblastí volejte Kliniku infekčních onemocnění Fakultní nemocnice Hradec Králové. A to na telefonních číslech 601 130 894 a 721 417 310

Lze využít i infolinky Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje na telefonních číslech 495 058 111 a 778 532 313

V případě, že jste se vrátili z rizikových oblastí a máte příznaky, nechoďte k lékaři. Virem byste takto mohli nakazit i ostatní obyvatele. Z domova zavolejte na výše uvedené číslo a postupujte dle pokynů, které dostanete.

Není důvod panikařit 

I přes tři potvrzené případy koronaviru v České republice a podezření v Hradci Králové není třeba panikařit. Procentuální šance, že onemocníte je velice malá. Místo vykupování trvanlivých potravin byste se měli zaměřit hlavně na osobní hygienu.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo21 čtenářů

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky koronavirus, česko, potvrzeno, nemocní, hradec králové, fnhk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Vladimír Macháček

Takže je to i naše město a v naší FN byla hospitalizována žena, která přicestoval z Iránu, který je také zasažený koronovirem. Protože ta zpráva je z 1.3. takže nebyla uvedena v celkem napadeným případům, tito se léčí v Praze.

pondělí, 2. března 2020, 14:33

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.