sobota 28. března 2020 Soňa

Žáci v Hradci Králové budou psát přijímací zkoušky nanečisto

26. února budou žáci základních škol v Hradci Králové psát přijímací zkoušky nanečisto. Vyzkouší si tak, jak vypadají zkoušky na střední školy. Projekt připravil magistrát s vedením škol a odbornými pedagogy. Skutečné přijímací zkoušky čekají žáky devátých tříd během dubna.

„Žákům bude určena cizí škola, kde si vyzkouší nanečisto absolvovat zkoušku za předem daných podmínek. Současně zjistí, jak na ně působí neznámé a nové prostředí, kterým budou nejen prostory školy, ale také náhodně vybraná skupina ostatních spolužáků ve třídě nebo neznámý pedagog zadávající úlohy,“ říká náměstek primátora pro oblast školství Martin Hanousek.

Žáci budou psát celkem tři varianty testů z českého jazyka a matematiky. „Školy a zúčastnění žáci se výsledky dozvědí nejpozději do druhého dne. Na základně počtu dosažených bodů z obou předmětů každý žák zjistí své číselné pořadí mezi všemi účastníky zkoušky,“ vysvětluje Hanousek.

Podobný projekt není v Hradci Králové ničím neobvyklým. Letos poprvé se ale účastní všech šestnáct škol, na kterých probíhá výuka na druhém stupni.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky zkoušky, základní, střední, škola, nanečisto, hradec králové, test

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.