čtvrtek 21. ledna 2021 Běla

Lyžařské areály v Královéhradeckém kraji mají nejlepší podmínky sezony

Lyžařská střediska v Královéhradeckém kraji mají nejlepší podmínky současné zimní sezony. V provozu jsou i menší areály, vyplynulo z údajů na webech středisek a z vyjádření jejich zástupců. V hradeckém kraji panují nejlepší podmínky v Krkonoších, kde se lyžuje na více než 65 kilometrech sjezdovek.

V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn je v provozu 25 kilometrů sjezdovek z celkových 27. "Všechno podstatné jede, podmínky jsou ideální, nejlepší v současné sezoně. V posledních dvou dnech napadlo zhruba 25 centimetrů sněhu. Sjezdové tratě jsou tak v perfektním stavu," řekl Adam Svačina ze špindlerovského střediska.

V okolí Špindlu jsou desítky upravených běžkařských tras. "Na víkend se má sice trochu oteplit, ale to nebrání středisku v tom, že bude stoprocentně připravené," řekl Svačina.

Ve SkiResortu Černá hora - Pec se lyžuje na 43 kilometrech upravených sjezdovek ve všech areálech, tedy na Černé hoře, v Peci pod Sněžkou, Černém Dole, Velké a Malé Úpě a Svobodě nad Úpou.

"Ve východních Krkonoších napadlo v tomto týdnu víc než 30 centimetrů sněhu a na sjezdovkách SkiResortu je místy přes metr. Ideální lyžařské podmínky tak přetrvávají nejen pro sjezdaře, ale i běžkaře, pro které je otevřeno téměř 100 kilometrů tras," řekla ČTK mluvčí SkiResortu Zina Plchová. Doporučila vyrazit na běžky zejména na tratě v okolí Černé a Světlé hory a Pece, kde jsou podmínky nejlepší.

V Krkonoších jsou v provozu také střediska Herlíkovice - Bubákov, Kněžický vrch a Kebrlák u Vrchlabí, Mladé Buky, Strážné, Prkenný Důl v Žacléři nebo Dolní Dvůr.

V lavinových katastrech stále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pěti. Při druhém lavinovém stupni jsou podmínky pro túry převážně bezpečné. Na hřebenech Krkonoš je okolo 60 až 110 centimetrů sněhu.

V Orlických horách se mohou lyžaři vydat nejen do tradičních středisek Deštné a Říčky, ale také do menších, třeba v Olešnici v Orlických horách, Zdobnici nebo Sedloňově. Na hřebenech leží zhruba čtvrt metru sněhu.

Na víkend se má oteplit, denní teploty také na horách by měly být nad nulou, v noci má mrznout.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, počasí, rekreace, hory, Královéhradecký, AUDIO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.