neděle 7. března 2021 Tomáš

Energetici vyhlásili kvůli silnému větru v Královéhradeckém kraji kalamitní stav

Energetici vyhlásili odpoledne ve všech okresech Královéhradeckého kraje kalamitní stav. Silný vítr způsobuje velké množství poruch. Bez elektřiny je v kraji více jak 55 tisíc domácností.

"Nejpostiženějšími oblastmi jsou Trutnovsko, Náchodsko, Vrchlabí, podhůří Krkonoš, Jaroměřsko, Rychnovsko a Hradecko," řekla mluvčí společnosti ČEZ Šárka Lapáčková Beránková. Situace se začala zhoršovat po poledni. Silný vítr shazoval v poryvech větru vodiče ze sloupů.

Další vlna prudkého větru v Královéhradeckém kraji lámala stromy a větve. Mezi 12:00 až 15:00 zasahovali hasiči u více než 270 událostí. Většinou odklízeli popadané větve a stromy u silnic. "V současné době nejvíce zasahujeme na Náchodsku, Jičínsku a Trutnovsku. Přijímáme stále další hovory o událostech. Drtivá většina jsou popadané stromy," uvedla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová. Od půlnoci evidují hasiči celkem přes 300 událostí. Běžně, jich je denně 15 až 20.

V terénu je kromě profesionálních hasičů i velké množství dobrovolných. Hlavní vlna větru postupně ustává. Výstraha s vysokým stupněm nebezpečí, ale zůstává. Opatrnost je tak na místě.

Čtete také:

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky ČR, počasí, energie, hasiči, vítr, Královéhradecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.