pátek 28. února 2020 Lumír

Při nehodách na Hradecku a Jičínsku zemřeli motorkář a řidička

Při dvou dopravních nehodách v Chlumci nad Cidlinou na Hradecku a u Milovic na Jičínsku dnes ráno zemřeli pětašedesátiletý motorkář a čtyřiašedesátiletá řidička osobního auta. Oba těžkým zraněním podlehli na místě nehod. Škodu na vozidlech u obou nehod policie dohromady odhadla na více než 400.000 korun. ČTK to řekl mluvčí policie Aleš Brendl.

Motocyklista jel v Chlumci nad Cidlinou Nádražní ulicí a po 07:00 mu do cesty vjel řidič dodávky vyjíždějící na hlavní silnici. "Řidič dodávkového vozidla se pravděpodobně nechoval dostatečně pozorně a měl vjet přímo do jízdní dráhy zleva přijíždějícímu motocyklu," uvedl mluvčí. Motocyklista narazil do levého boku dodávky. Její řidič podle policie alkohol před jízdou nepil.

Srážka dvou aut u Milovic se stala po 06:00 na hlavní silnici mezi Jičínem a Hradcem Králové. Řidička osobního auta jela směrem na Hradec Králové a v mírné levotočivé zatáčce se zřejmě rozhodla, že se otočí do protisměru a pojede zpět směrem na Jičín.

Za ní jedoucí řidič osobního auta ve snaze zabránit střetu strhl řízení vlevo a narazil do levého boku auta řidičky. Náraz její auto odhodil do příkopu, žena na místě zemřela. Alkohol u muže policisté vyloučili dechovou zkouškou.

Další okolnosti a příčiny obou nehod vyšetřují hradečtí a jičínští policisté.

 

Autoři

Štítky ČR, nehoda, úmrtí, Hradecko, Jičínsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.