St 12. 8. 2026Klára
Zprávy

V Jaroměři shořel stoh slámy, škoda je odhadnuta skoro na půl milionu

RRedakce1 minuta čtení25. 3. 2019, 9:25
Hořící stoh slámy v Jaroměři
Hořící stoh slámy v Jaroměři · Foto: HZS Královehradeckého kraje

Do Jaroměře, konkrétně do části Semonice, spěchaly v neděli brzy ráno čtyři jednotky hasičů. Nahlášen měly požár přístřešku s uskladněnou slámou. Stoh se nacházel na volném prostranství, kde požár nic v okolí neohrožoval.

„Sláma byla při příjezdu hasičů na místo události celá v plamenech a plastový přístřešek nad ní byl zničený. Jednotky nechaly po dohodě s majitelem balíky slámy kontrolovaně dohořet, a to pod dohledem dobrovolných hasičů,“ vysvětlila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a JSDH Smiřice, Černožice a Jaroměře.

Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 420 tisíc korun, číslo zahrnuje hodnotu slámy i samotného přístřešku. Příčina požáru je předmětem vyšetřování.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Lvíčata míří do Hradce. Proti Bulharsku budou hájit druhé místo v kvalifikaciFotbal

Lvíčata míří do Hradce. Proti Bulharsku budou hájit druhé místo v kvalifikaci

Česká reprezentace do 21 let má před sebou klíčovou fázi kvalifikace na mistrovství Evropy. Během jediného reprezentačního srazu odehraje hned tři soutěžní zápasy. Nejprve se v pátek 25. září představí v Baku proti domácímu Ázerbájdžánu, o pět dní později pak přivítá Bulharsko ve FINEP Areně v Hradci Králové. Kvalifikaci uzavře 6. října na půdě Portugalska.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook