Prázdný kontejner, přesto nepořádek: Hradecké Masarykovo náměstí čelí černým skládkám

Na Masarykově náměstí v Hradci Králové se opět objevily hromady papírového odpadu, přestože podzemní kontejner na papír byl prázdný. Podle Hradeckých služeb, které mají svozy odpadu na starosti, je to opakující se problém.

Na Masarykově náměstí v centru Hradce Králové se v pondělí ráno znovu ukázal problém s odkládáním odpadu mimo kontejnery. Přestože podzemní kontejner na papír byl prázdný, jeho okolí zaplnily krabice, papírové tašky i další odpad.

Na situaci jsme upozornili Hradecké služby, které mají svoz odpadu ve městě na starosti. Operátorka potvrdila, že místo by mělo být uklizené a zároveň upozornila na častý problém. Lidé odkládají podle ní odpad vedle kontejnerů, i když jsou volné. Během odpoledne jsme se na místo vrátili a situace už byla vyřešená, prostor kolem kontejneru byl uklizený.

Jakýkoli odpad umístěný mimo nádoby k tomu určené, a to i na kontejnerovém stání, je považován za založení černé skládky,“ upozorňují Hradecké služby na svých sociálních sítích. Podle městské policie za zakládání skládky hrozí pokuty. 

Hodnocení článku

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky nepořádek, odpad, papír, kontejner, Masarykovo náměstí, Hradec Králové

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.