Dnes, 20:09
Hokejisté Litvínova budou s největší pravděpodobností zachraňovat extraligu v baráži. Po domácí porážce 3:6 s Hradcem Králové v 47. kole nejvyšší soutěže bude v případě dnešního bodového zisku Kladna proti Plzni jisté, že poslední místo tabulky neopustí.
Severočeši prohráli pošesté v řadě, zato hostující Mountfield bodoval v šestém z posledních sedmi utkání. Dvěma góly k tomu pomohli kanadský obránce T. J. Melancon s Radovanem Pavlíkem a krásnou trefou Aleš Jergl, který střílel s hokejkou mezi nohama.
Litvínov do zápasu vstoupil dravě a vytvářel si šance. V přečísleních se neprosadili Polášek ani Koblasa, neujala se ani teč olympionika Ondřeje Kašeho. Aktivitu nakonec Severočeši přece jen v gól přetavili. Čajkovič si od mantinelu sjel mezi kruhy a švihem nad Škorvánkovu lapačku otevřel skóre.
Jenže pak domácí třikrát v defenzivě zkolabovali. Vukojevic ještě volnou cestu k brance nezužitkoval, ale v rozmezí 86 sekund už Mountfield díky dvěma sólovým nájezdům bleskově otočil skóre. Nejdříve Melancon zvedl puk pod horní tyč, po něm se prosadil blafákem do bekhendu Radil. Před druhým gólem hostů se střela litvínovského Ondřeje Kašeho otřela o tyčku.
Domácí se ve druhé třetině hnali za vyrovnáním. Hráli i 11 sekund přesilovku pěti proti třem a v pokračující výhodě o jednoho muže byli nejblíže gólu Hlava a kapitán Sukeľ, druhý jmenovaný se neprosadil před odkrytou brankou.
Střely Gajdoše a Davida Kašeho vychytal Škorvánek, a tak udeřilo na druhé straně. Po buly se puk dostal na modrou čáru a Melancon jej poslal mezi Tomkovy betony. Necelé tři minuty nato už Hradec Králové vedl o tři branky, když Pavlík zblízka využil po deseti sekundách přesilovou hru.
Do třetí části domácí vyměnili brankáře, mezi tyče se postavil mladík Kubík. A naději dal Vervě kapitán Sukeľ, který sebral vyražený puk po Balážově ráně od modré čáry a Škorvánka ukličkoval. Nebezpečí znamenal i volej Ondřeje Kašeho.
Vzpouru Litvínova ukončili hosté díky dalšímu sólovému úniku. Parádní kličkou mezi nohama jej zakončil Jergl, puk zvedl pod horní tyčku.
Severočeši ještě v početní výhodě snížili, když se Čajkovičova nepřesná střela odrazila od zadního mantinelu k volnému Maštalířskému, který pohotově zavěsil. Čajkovič se podílel na všech gólech domácích. Vzápětí ale udeřil znovu Mountfield, Pavlík další sólo zakončil blafákem do bekhendu.
Sestavy:
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám