Stavba dálnice D11 směrem k Polsku pokračuje i pod sněhem

Autoři | Foto se souhlasem ŘSD

Řidiči by se po dálnici D11 z Trutnova k polským hranicím měli projet na jaře roku 2028. Stavbaři nepolevují ani v zimních měsících. Pod sněhem se pracuje na jednom z největších dálničních projektů v historii ŘSD, který má řidiče dovést až k Baltu.

Zatímco většina z nás si užívá svátečního volan, na stavbě dálnice D11 u Trutnova se jede dál. I pod sněhovou pokrývkou tu pokračují práce na důležitém spojení, které jednou dovede řidiče až k polským hranicím a dál na sever Evropy. V chladnějších měsících se stavebníci soustředí hlavně na práce, které se dají zvládnout i pod sněhem. Například upevňování mostních konstrukcí, přípravu terénu a technické zajištění stavby.

Stavba 21 kilometrů dlouhého úseku D11 Trutnov – státní hranice odstartovala v říjnu 2024. Zakázka v hodnotě 11,7 miliardy korun bez DPH patří k největším dálničním projektům v historii veřejných soutěží Ředitelství silnic a dálnic. Do provozu by se měl celý úsek dostat na jaře 2028.

Nová D11 nabídne 28 mostů, dva tunely a tři mimoúrovňové křižovatky. Stavbu realizuje sdružení firem vedené společností MI Roads. Projekt v minulosti zdržely spory kolem vítězství v tendru, teď už ale běží naplno.

Dálnice D11 se staví po částech. Zatímco úsek z Trutnova po polské hranice už roste, navazující část z Jaroměře do Trutnova dlouhá zhruba 19,6 kilometru by se měla začít stavět v roce 2026. Cílem je, aby byla celá D11 z Hradce Králové až k polské rychlostní silnici S3 hotová nejpozději v roce 2028, což Česku otevře přímé dálniční spojení směrem k Baltu.

Hodnocení článku

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky D11, doprava, Polsko, dálnice, hranice, výstavba

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.