Počasí dnes29 °C, zítra25 °C
Středa 19. června 2024  |  Svátek má Leoš
Bez reklam

Hradec chce řešit s ministerstvem a ŘSD jiné napojení severního obchvatu na D11

Město Hradec Králové chce jednat s ministerstvem dopravy a Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) o jiném napojení budoucího severního obchvatu města na dálnici D11. Návrh, který takzvanou severní tangentu napojuje na D11 přes přeložku silnice I/33 u areálu ČKD, se nelíbí lidem v hradecké čtvrti Plotiště. K jednáním s ministerstvem a ŘSD hradečtí zastupitelé na úterním jednání pověřili náměstka primátorky Adama Zárubu (Změna pro Hradec).

Na jednání zastupitelstva přišla řada občanů z Plotišť vyjádřit nesouhlas s navrhovaným napojením severní tangenty na D11 a také s plánovanou plochou pro parkování a průmysl u silnice I/33 naproti areálu ČKD. Vadí jim, že parkoviště zabere úrodnou půdu. "V Plotištích nechceme pěstovat náklaďáky," řekl jeden z řečníků.

Lidé z Plotišť by chtěli přímé vyvedení dopravy z tangenty na D11 přes pole severně od areálu ČKD, aby se zbavili budoucí tranzitní dopravy z blízkosti Plotišt. Aktuální návrh počítá s tím, že po přeložce I/33 s novým kruhovým objezdem na východní straně areálu ČKD se auta dostanou na kruhový objezd u ČKD a z něj po silnici I/35 na D11.

Představitelé města upozornili, že případné změny ve využití dotčených ploch by mohly zásadně oddálit přijetí nového územního plánu města, který radnice chystá 15 let. Změna napojení tangenty na D11 by podle radního Oldřicha Vlasáka (ODS) znamenala velké zdržení stavby celého obchvatu.

Záruba by měl jednáním s ministerstvem dopravy a ŘSD prověřit možnosti přímého napojení tangenty na dálnici D11 tak, aby nebyla ohrožena příprava obchvatu a nového územního plánu města, usnesli se zastupitelé. Zprávu o výsledcích jednání by měl podat zastupitelům do konce srpna.

Na stavbu zhruba kilometr dlouhého napojení tangenty na I/35 a D11 má ŘSD vydané pravomocné územní rozhodnutí. Se zahájením stavby, jejíž součástí je i vybudování nadjezdu nad železniční tratí Hradec Králové - Turnov, ŘSD počítá v roce 2027 a dokončením v roce 2029. Stavba severního obchvatu města o délce 14,2 kilometru by mohla začít v roce 2029 a skončit v roce 2032.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto TungArt7 | Pixabay

Štítky ČR, správa, silnice, stavby, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hradec chce řešit s ministerstvem a ŘSD jiné napojení severního obchvatu na D11  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.