Počasí dnes16 °C, zítra19 °C
Sobota 18. května 2024  |  Svátek má Nataša
Bez reklam

Ředitele krajské policie Sehnoutku čeká kázeňské řízení kvůli odchodům policistů

Ředitele Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje Petra Sehnoutku čeká kvůli možnému porušení etického kodexu kázeňské řízení ve věci nedávných odchodů dvou vedoucích policistů v kraji. Úřad vnitřní kontroly Policejního prezidia ČR ale nezjistil žádné podezření ze spáchání trestného činu či přestupku ze strany krajského ředitele. Sehnoutka dříve odmítl nátlak ze své strany na dva vysoce postavené policisty, kteří loni odešli od policie.

"Ze závěru šetření vyplývá podezření na možné porušení etického kodexu, ke kterému mohlo dojít během jednání s některými policisty. Z tohoto důvodu policejní prezident zahájí s plk. Sehnoutkou kázeňské řízení," sdělil mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán.

Sehnoutka v lednu uvedl, že oba policisté opustili policii na vlastní žádost o ukončení služebního poměru a důvody policistů byly jejich svobodným rozhodnutím.

"Respektuji rozhodnutí pana policejního prezidenta o zahájení kázeňského řízení, v němž se budu snažit prokázat, že k žádnému porušení etického kodexu nedošlo. Do doby rozhodnutí v této věci nelze více informací poskytnout, neboť kázeňské řízení je neveřejné," sdělil Sehnoutka.

Podle Deníku N jde o dosavadního šéfa trutnovské policie Pavla Škanderu a bývalého krajského policejního náměstka Jiřího Karáska, který se rozhodl odejít do civilu ke konci roku 2023 a v prvních lednových dnech náhle zemřel. Karásek opustil řady policie po téměř 34 letech a Škandera po více než 38 letech, uvedla na webu policie. Podle Deníku N krajský ředitel donutil oba opustit místo a odejít do civilu.

Kontrola policejního prezidia byla nařízena na popud vyjádření bývalého policejního prezidenta Jana Švejdara, který mimo jiné na sociální síti X uvedl, že Karásek byl k odchodu donucen.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky ČR, policie, správa, personální, Královéhradecký, 2.VERZE

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Ředitele krajské policie Sehnoutku čeká kázeňské řízení kvůli odchodům policistů  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.