Počasí dnes11 °C, zítra10 °C
Úterý 27. února 2024  |  Svátek má Alexandr
Bez reklam

Chřipka v Královéhradeckém kraji nabírá na síle, jeden pacient zemřel

V Královéhradeckém kraji trvá epidemie chřipky a akutních respiračních infekcí. Počet nemocných se tento týden v kraji opět zvýšil, a to o šest procent na 1867 nemocných v přepočtu na 100.000 obyvatel z předchozích 1759.

Podle hygieniků je epidemie chřipky v kraji od minulého týdne. Před týdnem činil nárůst počtu nemocných v přepočtu na 100.000 obyvatel 9,3 procenta. Některé nemocnice v kraji omezily návštěvy pacientů. K dnešku eviduje hradecká KHS 11 klinicky závažných případů onemocnění chřipkou, z toho jeden z pacientů v souvislosti s chřipkou zemřel.

"V Královéhradeckém kraji pokračuje plošná epidemie akutních respiračních onemocnění smíšeného nechřipkového a chřipkového původu s dominancí chřipky typu A/H1N1pdm," uvedla mluvčí hradecké KHS Veronika Krejčí.

Nejvyšší nemocnost je v okrese Hradec Králové, a to 2027 nemocných v přepočtu na 100.000 obyvatel a naopak nejnižší je na Náchodsku, 1437 nemocných na 100.000 obyvatel. "Nejvyšší nemocnost stále přetrvává ve věkové skupině do pěti let, následuje věková skupina 15 až 24 let, nejnižší nemocnost je i nadále ve věkové skupině 65+," sdělila Krejčí.

Nemocnice v kraji kvůli nárůstu počtu případů chřipky a akutních respiračních infekcí postupně omezují návštěvy pacientů. Od úterý platí omezení ve Fakultní nemocnici Hradec králové (FN HK) a od čtvrtka v krajské Oblastní nemocnici Jičín.

"V posledních dnech evidujeme nárůst počtu pacientů hospitalizovaných ve FN HK s akutními respiračními chorobami a chřipkou, v tuto chvíli se jejich počet pohybuje kolem osmi desítek. Nemocnice v souvislosti s aktuální epidemiologickou situací v kraji od 6. února omezila návštěvy všech hospitalizovaných pacientů," řekl mluvčí FN HK Jakub Sochor. Podle něj jsou návštěvy hospitalizovaných pacientů povoleny pouze do dohodě s ošetřujícím personálem jednotlivých pracovišť.

Počty nově zjištěných případů covidu-19 v kraji klesají několikátý týden v řadě, vyplynulo z informací uvedených na webu ministerstva zdravotnictví. Za posledních sedm dnů testy v kraji zaznamenaly osm případů onemocnění covid-19 včetně reinfekcí v přepočtu na 100.000 obyvatel, před týdnem 11 a před tím 15, 16, 31 a 51 případů.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky ČR, zdraví, chřipka, Královéhradecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Chřipka v Královéhradeckém kraji nabírá na síle, jeden pacient zemřel  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.