Počasí dnes23 °C, zítra17 °C
Úterý 21. května 2024  |  Svátek má Monika
Bez reklam

Policie řeší desítky poznatků v souvislosti s tragédií na FF UK

Policie řeší v současné době více než šest desítek nejrůznějších poznatků v souvislosti s čtvrteční tragickou střelbou na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Týkají se například šíření poplašné zprávy, nebezpečného vyhrožování nebo schvalování trestného činu.

Střelec ve čtvrtek v budově FF UK na Palachově náměstí zabil 13 lidí a čtrnáctá oběť zemřela později v nemocnici. Dalších 25 lidí bylo zraněno, část velmi těžce, jsou v několika pražských nemocnicích. Mluvčí pražské Fakultní nemocnice v Motole Jana Krejčí Merxbauerová řekla Českému rozhlasu - Radiožurnálu, že jedna ze zraněných byla propuštěna do domácího léčení. V Motole pečují o dalších šest zraněných při střelbě, jsou ve stabilizovaném stavu, uvedl rozhlas. Střelbu pachatel zakončil sebevraždou. Jedná se o nejtragičtější takový případ v Česku.

Policie dnes zveřejnila informaci o dalších poznatcích i na síti X. "Napříč republikou do současné doby řešíme více než pět desítek nejrůznějších poznatků, nejčastěji z prostředí sociálních sítí. Tyto se zpravidla týkají šíření poplašné zprávy, nebezpečného vyhrožování nebo schvalování trestného činu," uvedla. Poděkovala médiím, které se nepodílejí na budování kultu masového vraha, ostatní média požádala o střídmost.

"Jen za pondělí pražští kriminalisté řešili dalších sedm případů nebezpečného vyhrožování (typicky "teď je řada na mě" a podobné výkřiky) nebo schvalování útoku na FF UK. Naprostá většina těchto hrdinů již byla ustanovena," uvedla policie dnes na síti X.

V centru Hradce Králové veřejnost uctila oběti včerejší střelby. Zazněla studentská hymna

Před budovou Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové (UHK) se dnes sešlo několik desítek lidí. Přítomní chtěli uctít památku obětí a vyjádřit soustrast pozůstalým. Na místě promluvili zástupci univerzity i města, lidé zapálili svíčky a...

Čtvrteční střelba na FF UK vyvolala v lidech vlnu solidarity s přeživšími a pozůstalými, na jejich podporu vzniklo několik sbírek. Nejvíc peněz dosud lidé darovali ve sbírce Nadačního fondu Univerzity Karlovy, zatím zhruba 44,3 milionu Kč. Do sbírky se rozhodlo přispět víc než 37.500 lidí. Posílat peníze mohou lidé také do sbírky portálu Znesnáze21, ve které se dosud vybralo asi 5,79 milionu Kč. Přispívat mohou lidé i do sbírky Masarykovy univerzity, ve které se zatím shromáždilo asi 663.000 Kč.

Mezi oběťmi čtvrteční střelby je i mladá členka dobrovolných hasičů ve Velichovkách

Čtvrteční tragédie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy se přímo dotýká i východních Čech a Královéhradeckého kraje. Jednou z obětí je i mladá Anetka. Členka dobrovolných hasičů ve Velichovkách a nadaná tanečnice. Její nebližší přátelé...

Podle policie na škole střílel čtyřiadvacetiletý student fakulty ze středních Čech, kterého policie na základě balistiky spojila také s případem vraždy muže a jeho dvouměsíční dcery v Klánovickém lese na okraji Prahy z 15. prosince.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Petr Roubíček

Štítky Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, policie, střelba, Česko, Fakultní nemocnice v Motole, Praha, Jan Krejčí, Český rozhlas, nemocnice, Český rozhlas Radiožurnál

Policie řeší desítky poznatků v souvislosti s tragédií na FF UK  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.