Počasí dnes10 °C, zítra9 °C
Čtvrtek 22. února 2024  |  Svátek má Petr
Bez reklam

Od neděle bude v Královéhradeckém kraji platit nový jízdní řád. Změny se týkají hlavně vlaků

V Královéhradeckém kraji začnou jezdit vlakové spoje podle nového jízdního řádu. Ten začne platit v neděli 10. prosince. Změny se týkají především posílení některých spojů nebo například změn na trati mezi Hradcem Králové a Pardubicemi.

Hlavní změny v regionální dopravě Českých drah se bude týkat posílení rekreačních spojů mezi Hradcem Králové a Podorlickem. Kromě toho dojde ke změnám na trati mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. „Novinky se týkají také posílení dopravy do průmyslové zóny v Hradci Králové – Plotiště nad Labem,“ uvádí hejtmanství na svém webu.  

V Královéhradeckém kraji také postupně dojde k modernizaci vozového parku. V následujících letech by se měl spustit zkušební provoz jednotek RegioPanter a RegioFox. První na železnici vyjedou v druhé polovině letošního roku.  

Hejtmanství počítá s tím, že nové soupravy ujedou celkem šest milionů kilometrů za jeden rok. Každá z nich denně kolem 16 kilometrů.  

Hodnocení článku je 64 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Královéhradecký kraj

Štítky Královéhradecký kraj, jízdní řád, Hradec Králové, doprava, Pardubice, České dráhy, Plotiště nad Labem, RegioPanter, Motorová jednotka 847

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Od neděle bude v Královéhradeckém kraji platit nový jízdní řád. Změny se týkají hlavně vlaků  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.