Počasí dnes9 °C, zítra9 °C
Neděle 25. února 2024  |  Svátek má Liliana
Bez reklam

V Safari Parku Dvůr Králové začal Týden duchů. Láká tisíce návštěvníků

V Safari Park Dvůr Králové nad Labem o víkendu začal Týden duchů, potrvá do 29. října. Areál zoo zaplnily stovky kilogramů dýní, kterých stále přibývá. Návštěvníci z nich mohou vydlabávat dýňová strašidla. Vrcholem Týdne duchů, který je inspirovaný anglosaskou halloweenskou tradicí, bude v sobotu 28. října podvečerní strašidelná stezka. Děti na ní budou plnit různé úkoly.

"Novinkou letošního ročníku Týdne duchů jsou komentované prohlídky v rozšířené expozici Svět koster," řekl mluvčí safari parku Michal Šťastný. Ve Světě koster je k vidění několik stovek exponátů včetně například kostí nosorožců bílých severních.

Areál kromě svítících dýňových luceren ozdobí také tematické africké dekorace nebo přerostlé dýně. K dlabání dýní by si lidé měli přinést vlastní nástroje. "Dýně doplní i jídelníček zvířat, chovatelé ke krmení podají lidem výklad. Dýňová jídla jsou v nabídce pro návštěvníky i v restauraci v areálu safari parku," řekl Šťastný.

Vedení dvorské zoo si od oblíbeného Týdne duchů slibuje, že akce přispěje k novému návštěvnickému rekordu safari parku. Loni na Týden duchů, který zoo pořádá od roku 2001, dorazilo rekordních 39 tisíc návštěvníků.

K začátku října do dvorské zoo přišlo 600 tisíc lidí, zatímco v loňském rekordním roce zoo hranici 600 tisíc návštěvníků překonala až 24. října. Loni návštěvnost zoo vzrostla meziročně o 23 procent na dosud nejvyšších 669 432 lidí.

Safari Park patří Královéhradeckému kraji a je nejnavštěvovanějším turistickým cílem na východě Čech. Specializuje se na Afriku, velmi úspěšná je v chovu nosorožců či žiraf. Návštěvníky letos láká nová expozice West Cape, která na ploše přes 1,5 hektaru představuje přírodu jihozápadní Afriky. Hlavní atrakcí komplexu za 140 milionů korun je pavilon tučňáků brýlových, zoo ho otevřela loni.

Součástí zoo je také oblíbené safari, v němž lidé ve vozidlech jedou mezi volně žijícími zvířaty. Safari založil Josef Vágner, který byl ředitelem dvorské zoo v letech 1965 až 1983. Podle safari, které Vágner inicioval, začala dvorská zoo pro celou zahradu používat nový marketingový název Safari Park Dvůr Králové.

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky ČR, zábava, okultní, příroda, zoo, Dvůr Králové nad Labem

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

V Safari Parku Dvůr Králové začal Týden duchů. Láká tisíce návštěvníků  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.