Počasí dnes11 °C, zítra10 °C
Úterý 27. února 2024  |  Svátek má Alexandr
Bez reklam

Nejnižší cenu za přestavbu křižovatky Mileta mají M - Silnice a Integra stavby

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dostalo tři nabídky na přestavbu křižovatky Mileta na silničním okruhu v Hradci Králové. Nejvýhodnější podalo sdružení firem M - Silnice a Integra stavby s cenou 523,985 milionu korun bez DPH, což je těsně pod odhadovanými náklady. Na stavbu je vydané pravomocné stavební povolení.

Přestavba frekventované křižovatky je sdruženou investicí státu, Královéhradeckého kraje a Hradce Králové. O její přebudování město usiluje přes 20 let, jde o jeden z nejvýznamnějších dopravních uzlů ve městě. Za sdružení zadavatelů jedná a zakázku administruje ŘSD.

ŘSD termín podání nabídek do soutěže posunulo, původní byl 4. srpna. Prodloužení si vyžádaly opakované žádosti uchazečů o vysvětlení nebo změny a doplnění zadávací dokumentace. Předpokládaná cena stavby byla 527 milionů korun bez DPH. Podle profilu zadavatele činily nabídky dalších uchazečů 524,475 milionu a 557,401 milionu korun bez DPH.

Na světelné křižovatce Mileta se kříží hlavní silniční okruh I/31, který je součástí tranzitu městem, se silnicí, po které míří do centra města lidé z největšího hradeckého sídliště Moravské Předměstí. V okolí křižovatky, u níž jsou fakultní nemocnice, kampus univerzity a zdravotnická záchranná služba, se často tvoří kolony aut.

Rekonstrukce se nebude týkat jen křižovatky na silnici I/31, vzniknou také nová dopravní napojení, podchody, chodníky, zastávky MHD a další změny na veřejných prostranstvích. Z hlediska bezpečnosti bude zásadní vybudování tří podchodů pod křižovatkou pro chodce a cyklisty. Další změnou bude doplnění křižovatky o pruhy pro vozidla odbočující vpravo, čímž se zvýší kapacita křižovatky.

Vedle toho vznikne směrem na Vysokou nad Labem další křižovatka, takzvaná malá Mileta, která mimo jiné propojí Fakultní nemocnici Hradec Králové se Zborovskou ulicí. Do Zborovské ulice ústí i napojení Benešovy třídy na Moravském Předměstí, které se z panelové cesty změní na řádnou komunikaci. Do křižovatky bude ústit výjezd pro záchranářská vozidla. Malá Mileta bude řízena světelně, v její blízkosti přibudou nové chodníky. Celá stavba se bude skládat z vybudování 88 jednotlivých stavebních objektů.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto ŘSD

Štítky ČR, silnice, stavby, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Nejnižší cenu za přestavbu křižovatky Mileta mají M - Silnice a Integra stavby  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.