Počasí dnes0 °C, zítra-1 °C
Pátek 1. prosince 2023  |  Svátek má Iva
Bez reklam

Retro tělocvičnu nahradí v Nové Pace moderní sportovní hala, v pondělí začne její výstavba

Pro Gymnázium a Střední odbornou školu pedagogickou v Nové Pace bude pondělí dnem Dé. Oficiálně tady začne stavba sportovní haly. Kraj přijde tento projekt na sto pět milionů korun.

Královéhradecký kraj  v průěběhu roku vybral stavební firmu, která u gymnázia v Nové Pace postaví novou tělocvičnu, kterou budou využívat žáci tří místních škol. Za necelých 105 milionů korun včetně DPH budovu vybuduje společnost Valc, s. r. o. Projekt pro stavbu vzešel z první architektonické soutěže, kterou kraj vyhlásil již v roce 2019.

„Podařilo se nám vysoutěžit stavební firmu, která za 105 milionů korun včetně DPH v areálu novopackého gymnázia vystaví od základů novou tělocvičnu. Budova bude s budovou školy spojená krytým průchodem. V novém objektu vznikne sportovní hala s hledištěm, dále nářaďovny, horolezecká stěna, posilovna, šatny s umývárnami, toalety a komunikační prostory včetně výtahu. Stavební práce plánujeme zahájit v červenci a potrvají sedmnáct měsíců,“ řekl první náměstek hejtmana Pavel Bulíček odpovědný za oblast investic.

Součástí stavebních prací bude také oprava stávající kanalizace v areálu školy, která je značně poškozená, a v jedné části je dokonce proražená a nacházejí se v ní úlomky hornin a kamení. Na celou akci má kraj alokováno 125 milionů korun.

Stávající tělocvična u Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické v Nové Pace už nevyhovuje podmínkám pro výuku tělesné výchovy. Dostatečné sportovní zázemí přitom nemá ani jedna ze tří novopackých středních škol, proto jsme se rozhodli postavit zde novou, moderní sportovní halu, která bude sloužit všem místním žákům a nabídne jim kvalitní zázemí pro celou spoustu sportovních aktivit a tím podpoříme i jejich lásku ke sportu. V odpoledních a večerních hodinách pak budou tělocvičnu využívat místní sportovní spolky,“ doplnil náměstek pro školství Arnošt Štěpánek.

Ohodnoť článek

Foto Studený architekti

Štítky Nová Paka, sportovní hala, Královéhradecký kraj, Pavel Bulíček, stavba, ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Retro tělocvičnu nahradí v Nové Pace moderní sportovní hala, v pondělí začne její výstavba  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.