Počasí dnes25 °C, zítra19 °C
Čtvrtek 21. září 2023  |  Svátek má Matouš
Bez reklam

Škoda Auto zahájila v Kvasinách předsériovou výrobu druhé generace Kodiaqu

Automobilka Škoda Auto zahájila v závodě Kvasiny na Rychnovsku předsériovou výrobu druhé generace SUV modelu Kodiaq. Do přestavby výrobní linky investuje kolem 280 milionů korun.

Sériová výroba začne v roce 2024, veřejnosti se vůz představí letos na podzim. První generaci modelu Kodiaq automobilka v Kvasinách vyrábí od podzimu 2016.

Výroba modelu Kodiaq bude stejně jako dosud na linkách, z nichž sjíždí i model Superb. Po převedení výroby nové generace superbu do Bratislavy na začátku roku 2024 se podle automobilky v Kvasinách uvolní místo pro roční výrobu dalších 150.000 kusů SUV modelů Kodiaq a Karoq. Po přestavbě linky by z ní mělo denně sjíždět až 410 vozů Kodiaq druhé generace.

Od roku 2016 vyrobila Škoda zatím přes 800.000 kusů modelu Kodiaq. Vedle Kvasin se na výrobě podílely i závody na Ukrajině, v Číně, Indii a do zastavení výroby v březnu 2022 také v Rusku.

Loni automobilka v závodě v Kvasinách vyrobila 221.000 vozů Superb, Superb Combi, Superb iV, Karoq a Kodiaq. Dosud nejvíce, 320.000 automobilů, Kvasiny vyrobily v roce 2019. Hlavní závod v Mladé Boleslavi loni vyrobil 415.000 aut.

Automobilka v Kvasinách dává práci asi 9000 lidem, závod je největším zaměstnavatelem v Královéhradeckém kraji. Kvasiny by měly být závodem, kde bude Škoda Auto v Česku nejdéle vyrábět vozy se spalovacími motory.

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto ŠKODA AUTO

Štítky ČR, automoto, Škoda Auto, Kvasiny, Kodiaq

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Škoda Auto zahájila v Kvasinách předsériovou výrobu druhé generace Kodiaqu  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.