Počasí dnes25 °C, zítra19 °C
Čtvrtek 21. září 2023  |  Svátek má Matouš
Bez reklam

Otevírají se další koupaliště, v Třebechovicích i v Jičíně

Teploty se mají i ve zbytku tohoto týdne držet nad dvaceti stupni Celsia a další východočeská koupaliště zahájí sezónu. Další variantou ke svlažení jsou i přírodní koupaliště, voda je v nich v pořádku.

V Královéhradeckém kraji je voda v přírodních i umělých koupalištích podle provedených rozborů v pořádku. V pondělí  byly odebrány vzorky vody z přehrady Rozkoš u Velké Jesenice na Náchodsku, z Oborského rybníku v Jinolicích na Jičínsku a na koupališti ve volné přírodě v Dachovech u Hořic na Jičínsku. Od tohoto týdne začala hradecká KHS opět zveřejňovat na webu informace o jakosti vody na vybraných vodních plochách určených ke koupání a provozování vodních sportů.

"Informace o jakosti vody ke koupání budou publikovány pravidelně každý čtvrtek v odpoledních hodinách," uvedla mluvčí Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje Veronika Krejčí.

Za jakost vody ke koupání zodpovídají provozovatelé vodních nádrží, kteří mají povinnost dělat ve stanoveném rozsahu a četnosti laboratorní kontrolu a výsledky předávat KHS. Mimo dozor nad plněním povinností provozovatelů vodních ploch hygienici ověřují jakost vody také vlastními rozbory, uvedli.

Jako první v Královéhradeckém kraji zahájilo sezonu 20. května městské koupaliště Flošna v Hradci Králové. Voda v největším padesátimetrovém bazénu je vyhřívána na 26 stupňů Celsia a v provozu jsou všechny atrakce i služby koupaliště. Otevírací doba je od 10:00 do 19:00.

Postupně se přidávají i další koupaliště v kraji, většina z nich otevře v červnu. Například v pátek 2. června by mělo zahájit sezonu koupaliště Kníže v Jičíně nebo v sobotu 3. června koupaliště v Třebechovicích pod Orebem.

U koupališť ve volné přírodě, nádrží a koupacích oblastí podle hygieniků nelze vyloučit změnu v jakosti vody v důsledku přívalových srážek a možných splachů z okolí. Jakost vody sledují pouze na vodních plochách uvedených na svých webových stránkách. Koupání na ostatních nekontrolovaných vodních plochách je na vlastní nebezpečí.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Sportovní zařízení města Jičín

Štítky ČR, rekreace, zdraví, koupaliště, Královéhradecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Otevírají se další koupaliště, v Třebechovicích i v Jičíně  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.