Počasí dnes19 °C, zítra22 °C
Sobota 3. června 2023  |  Svátek má Tamara

V lokalitách Trutnov, Dvůr Králové a Vrchlabí končí topná sezóna

Meteorologové hrozí, že v závěru týdne se ochladí a přijdou přízemní mrazíky, ale teď oficiálně skončila topná sezona, konkrétně na Vrchlabsku, Trutnovsku a Královédvorsku.

Pro srovnání v loňském roce teplé počasí ukončilo topnou sezónu v Trutnově, Dvoře Králové nad Labem a Vrchlabí k 11. květnu 2022. Společnost ČEz začala v Trutnově a ve Vrchlabí s dodávkami 15. září 2022 a 16. září 2022 ve Dvoře Králové nad Labem.

Pravidelná dodávka tepelné energie se zahajuje podle vyhlášky č. 194/2007 Sb. tehdy, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě poklesne pod +13 ºC ve dvou dnech po sobě jdoucích a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty nad +13 ºC v následujícím dni. Průměrnou denní teplotou venkovního vzduchu je čtvrtina součtu venkovních teplot měřených ve stínu s vyloučením vlivu sálání okolních ploch v 7, 14 a ve 21 hodin, přičemž naposledy měřená teplota se počítá dvakrát.

Kromě klimatických podmínek, které upravuje vyhláška, může ČEZ Teplárenská zahájit vytápění i dříve, a to na základě žádostí odběratelů.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto ČEZ

Štítky Trutnov, Dvůr Králové nad Labem, Vrchlabí, okres Trutnov, ČEZ, ČEZ Teplárenská

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.