Počasí dnes12 °C, zítra11 °C
Pátek 31. března 2023  |  Svátek má Kvido

Zemřela zpěvačka a rodačka z Nové Paky Naďa Urbánková. Bylo jí třiaosmdesát let

, aktualizováno 4. února 2023, 11:38

Ve věku 83 let zemřela v pátek večer zpěvačka a herečka Naďa Urbánková. Na facebooku dnes o tom informovala její dcera Jana Fabiánová.

"S nekonečnou bolestí v srdci s vámi musím sdílet tu nejsmutnější zprávu. Moje milovaná maminka, zpěvačka, herečka a pětinásobná Zlatá slavice, paní Naďa Urbánková, zemřela včera večer 3. 2. 2023 ve věku 83 let na komplikace spojené s rakovinou a nedávno prodělaným onemocněním covid-19," napsala Jana Fabiánová. Dcera zároveň poprosila veřejnost o soukromí, aby se mohla s úmrtím vyrovnat.

Naděžda Balabánová, jak se za svobodna Urbánková jmenovala, se narodila 30. června 1939 v Nové Pace a vyrůstala ve vesničce Borovnička, kde začala chodit do školy. Absolvovala Vyšší zdravotnickou školu v Trutnově a krátce pracovala jako zdravotní sestra. V roce 1964 se dostala do Semaforu. Poprvé se objevila před kamerou ve filmovém muzikálu Kdyby tisíc klarinetů, hrála také ve filmech Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti a Na samotě u lesa. Jako zpěvačka se proslavila zejména semaforskými hity Drahý můj a Závidím a úspěšnou érou s Country Beatem Jiřího Brabce.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Naďa Urbánková

Štítky Naďa Urbánková, Nová Paka, Jana Fabiánová, Facebook, Český slavík, Jiří Brabec, herec, Divadlo Semafor, Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti, Na samotě u lesa, Kdyby tisíc klarinetů

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.