Počasí dnes12 °C, zítra11 °C
Pátek 31. března 2023  |  Svátek má Kvido

Na Valentýna mají dárci krve sraz v trutnovské nemocnici

Trutnovská nemocnice svolává na svátek zamilovaných na Valentýna všechny dárce krve, láká je na speciální občerstvení. Akce bude dvoudenní, bude probíhat v úterý a ve středu.

Zatímco v kalendáři je pro valentýnský svátek vyhrazen pouze jeden den v roce, na transfúzním oddělení trutnovské nemocnice bude letošní Valentýn dvoudenní. Prakticky to znamená, že pro všechny dárce, kteří v úterý 14. nebo ve středu 15. února přijdou darovat krev či krevní plazmu, bude připraveno slavnostnější občerstvení. Všichni příchozí dárci se mohou těšit na skvělé řízky připravené v kuchyni Oblastní nemocnice Trutnov.  

„Svátek sv. Valentýna není jen svátkem všech zamilovaných, ale i oslavou přátelství, lásky a partnerských vztahů. Darujte společně krev ve dvojici, anebo přijďte a zapojte se do dárcovství krve sami. Pomůžete tím zachránit život zraněným a nemocným, na které doma také někdo čeká,“ říká primář transfúzního a hematologického oddělení, MUDr. Josef Kunčar a dodává: „A protože se říká, že "láska prochází žaludkem, chystáme pro naše dárce odměnu v podobě nadstandartního občerstvení.

Usměvavý tým dárcovského úseku trutnovské nemocnice s radostí uvítá nové i již registrované dárce. Dárcem krve se může stát každý občan ČR ve věku 18-60 let. Nezbytnou podmínkou je hmotnost nad 50 let a dobrý zdravotní stav.

Za každé bezplatné darování krve si mohou dárci v daňovém přiznání odečíst 3 000 Kč ze základu daně. Pokud jsou zaměstnaní, mají zároveň nárok na pracovní volno v den odběru s plnou náhradou mzdy.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Anna Viktorinová

Štítky nemocnice, Den svatého Valentýna, svátek, Oblastní nemocnice Trutnov a.s., krev

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.