Počasí dnes12 °C, zítra11 °C
Pátek 31. března 2023  |  Svátek má Kvido

Hradec Králové nabízí opravené byty, o nových nájemnících rozhodne obálková metoda

Hradec Králové nabízí k pronájmu jedenáct bytů v bytovém domě na Pražské třídě, který prošel rekonstrukci. Výběrové řízení na nové nájemce bude probíhat do konce února, noví obyvatelé domu by se sem mohli začít stěhovat na začátku května. 

„Možnosti bydlení v dnešní době jsou velmi omezené, jelikož bytů je stále nedostatek a poptávka je vysoká. Díky těmto jedenácti novým bytům můžeme lidem poskytnout krásné bydlení, v jehož blízkosti se nachází autobusová zastávka, škola i obchody,“ uvádí náměstek primátorky pro oblast správy majetku města Pavel Vrbický. V budově se nachází celkem jedenáct bytů, šest s dispozicí 3+kk, tři byty 2+kk a dva byty 1+kk. Všechny byty v objektu Pražská 559 jsou nově zrekonstruované, mají nové kuchyňské linky a koupelny vybavené buď sprchovým koutem nebo vanou. Ke každému bytu náleží jedno parkovací místo přímo u domu. „Nejmenší byt je dispozičně 1+kk o rozloze 42,2 metrů čtverečních, naopak největší byt nabízí bezmála sto metrů čtverečních. Vedle toho patří k objektu také část přilehlé zahrady, kterou budou moci nájemci využívat,“ doplňuje náměstek Vrbický. Žadatelé, kteří nabídnou nejvyšší nájemné a splní podmínky výběrového řízení, budou městem osloveni a bude jim nabídnuto uzavření smlouvy.

Během února mohou zájemci využít nabídky prohlídky všech bytů. Konat se budou ve třech termínech, a to ve středu 8., v úterý 14. a v pondělí 20. února, vždy v čase od 15:30 do 16:30 hodin. V případě zájmu je třeba vyplnit žádost o byt, která je k dispozici na webových stránkách města a na stránkách odboru správy majetku města. Vyplněné žádosti včetně požadovaných příloh jsou přijímány do 28. února do 15 hodin. Po uplynutí lhůty pro podání přihlášek budou obálky všech zájemců otevřeny na veřejném otevírání obálek, které se uskuteční 8. března ve 14 hodin v zasedací místnosti č. 94 v druhém patře levého křídla Magistrátu města Hradec Králové. V případě, že o stejný byt požádá více žadatelů a nabídnou i stejnou výši nájemného, bude provedeno losování o určení pořadí. Další podrobnosti o výběrovém řízení jsou k dispozici na webu města.

 Rekonstrukce objektu Pražská 559 byla zahájena v roce 2020, kvůli omezením v souvislosti s covidovou situací v průběhu stavby se dokončení o několik měsíců zdrželo. V rámci stavebních úprav došlo například k výměně topení a oken, opravena byla také střecha a budova získala novou fasádu. Celá rekonstrukce město vyšla na více než 26,1 milionu korun bez DPH.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Magistrát města Hradce Králové

Štítky Hradec Králové, výběrové řízení, Pavel Vrbický, Magistrát města Hradec Králové, nájem

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.