Počasí dnes15 °C, zítra13 °C
Pondělí 20. března 2023  |  Svátek má Světlana

Nové vrchlabské akvacentrum po sedmi hodinách muselo pro závadu přerušit provoz

Provoz nového vrchlabského akvacentra téměř za 200 milionů korun bez DPH, které bylo včera dopoledne otevřeno, musel být po sedmi hodinách kvůli technické závadě na rozvaděči elektřiny přerušen. Akvacentrum začalo po nahlášení závady fungovat v nouzovém režimu, návštěvníci spořádaně objekt opustili. Podle něj se závadu večer podařilo odstranit, provoz akvacentra tak bude ve středu pokračovat podle stanovené otevírací doby.

"Došlo k technické závadě na vstupu do rozvodny elektrické energie v objektu akvacentra. Nikomu se nic nestalo, nikdo z návštěvníků ohrožen nebyl. Závadu se již podařilo odstranit," řekl místostarosta Vrchlabí Alfred Plašil.

Provozovatel, městská organizace Aquacentrum Vrchlabí, sestavila seznam návštěvníků, kterých se výpadek dotkl a bude se jednat o jejich kompenzaci. "Bude se to řešit, až půjde elektřina, až po obnovení provozu návštěvnického systému," řekl Plašil. Radnice podle něj závadu řešila s dodavatelem stavby v rámci reklamačního řízení.

Otevírací doba je 27. až 29. prosince od 10:00 do 20:00, 30. prosince od 10:00 do 21:00, na Silvestra od 10:00 do 14:00 a v neděli 1. ledna bude zavřeno. Více informací je na webu.

Ústředním bodem akvacentra v rekreačním areálu Vejsplachy na okraji města je krytý bazén. Jeho výstavba představuje jednu z největších investic v novodobé historii dvanáctitisícového města na úpatí Krkonoš. Součástí akvaparku je plavecký bazén se čtyřmi dráhami o délce 25 metrů, cvičný bazén, relaxační bazén, vířivky, venkovní tobogan a další atrakce. Roční kapacita má být sto až 110 tisíc návštěvníků.

Stavba bazénu začala loni na jaře v areálu Vejsplachy u rybníku Kačák, který město před pěti lety přebudovalo na přírodní koupaliště. Město zahájilo stavbu poté, co bylo v místě vybudováno parkoviště, komunikace a inženýrské sítě, vše zhruba za 20 milionů korun s DPH. V areálu Vejsplachy město již dříve otevřelo sportovní areál o rozloze přes sedm hektarů. Výstavbu bazénu financovalo z vlastních zdrojů.

Samotné vybudování bazénu vyšlo na 196,5 milionu korun bez DPH oproti původně odhadované částce 188 milionů. Cena se podle vedení radnice zvýšila zhruba o 8,5 milionu korun kvůli růstu cen stavebních materiálů.

Do částky 196,5 milionu korun není započítaná výstavba tzv. energocentra, jehož součástí je také kotelna, jde o samostatnou investicí. Podle starosty má dodavatel energobloku povinnost uhradit náklady na vybudování kotelny a po dobu 15 let dodávat elektrickou energii a teplo do bazénu. Elektrická energie se tam vyrábí z plynu.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jiří Novák

Štítky ČR, správa, stavby, kondice, bazén, Vrchlabí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.