Počasí dnes15 °C, zítra13 °C
Pondělí 20. března 2023  |  Svátek má Světlana

Nákupem leženky v Hradci Králové pomůžeme lidem bez domova. Schovají se před mrazem

Oblastní charita Hradec Králové dala do prodeje takzvané Hradecké leženky. Jejich zakoupením lidé prakticky zaplatí lidem bez domova ubytování na noclehárně nebo azylovém domě. Před Vánocemi jdou nakoupit na desítce míst v krajské metropoli.

Hradecká nocleženka je vlastně plastový žeton s QR kódem v hodnotě 40 korun. Částečně tak pokrývá náklady na ubytování. V ceně mají lidé bez domova například využití hygieny, pračky nebo potravinové pomoci.  

„Darovat ji můžete člověku, který je bez domova, kterého máte zájem podpořit, zejména v zimním období může tento dar významně konkrétnímu člověku pomoci,“ uvádí charita na svém webu. Zároveň dodává, že leženy nejsou určené pro děti do 18 let.  

Hradečtí strážníci mají v hledáčku úkryty bezdomovců

Po ránu je na Hradecku až -8 stupňů Celsia. V ohrožení jsou všichni lidé bez domova, kteří se skrývají, kde se dá. Hradečtí strážníci je teď také častěji kontrolují.

Žetony jsou k zakoupení na desítce míst v Hradci Králové. Jejich přesný seznam lidé najdou na stránkách Oblastní charity Hradec Králové. Jde například o Dům Matky Terezy, Bio Central, Galerii moderního umění nebo také Turistické informační centrum na Eliščině nábřeží. 

V minulém roce se těchto Hradeckých leženek prodalo 500. V letošním roce jejich prodej teprve vrcholí.  

Ohodnoť článek

Štítky leženka, Hradec Králové, lidé bez domova, bezdomovec, nocleh, azylový, dům, noclehárna, zima, pomoc, charita

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.