Počasí dnes15 °C, zítra13 °C
Pondělí 20. března 2023  |  Svátek má Světlana

Rezidenti zaparkují na svých místech i během trhů, dušuje se hradecká radnice

Vlna kritiky projela Hradcem Králové poté, co město oznámilo, že trhy budou letos na Velkém náměstí a že se tam nebude parkovat. Město uklidňuje rezidenty, že o svá místa nepřijdou. Ostatní mají šanci v parkovacích domech a u Flošny.

Letos poprvé se vánoční trhy v Hradci Králové uskuteční na Velkém náměstí namísto Masarykova. Probíhat budou od 9. do 23. prosince, doplňovat je bude bohatý kulturní program i zážitkový prostor pro děti a rodiče. Spolu s trhy bude na Velkém náměstí omezeno parkování pro hosty, rezidenti o svá místa v uličkách v blízkosti náměstí nepřijdou. Návštěvníci budou moci k parkování využívat nedaleké parkovací domy či plochy. K dispozici bude také autobusová zelená linka, která bude pro všechny cestující na náměstí zajíždět zdarma.

Vzhledem k tomu, že se na Velké náměstí přesunuly vánoční trhy, muselo dojít k omezení parkování na celé jeho ploše. To se ovšem týká pouze návštěvníků, kteří byli zvyklí při návštěvě historického centra odstavit vozidlo na placené ploše. Nyní budou moci využívat nedaleké parkovací domy, buď pod pivovarem nebo Jana Gayera, kde je parkování levnější a odkud lze pohodlně na náměstí dojít pěšky. Návštěvníci trhů pak mohou zdarma parkovat i na ploše před koupalištěm Flošna,“ popisuje primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová. Omezení parkování by se nijak nemělo dotknout rezidentů, kteří na Velkém náměstí či v jeho okolí bydlí. „Rezidenti mají na svá parkovací místa vydány parkovací karty a tato místa zůstanou zachována,“ doplňuje primátorka. Na parkování budou během konání vánočních trhů dohlížet městští strážníci.

Na Velkém náměstí budou moci na nezbytně nutnou dobu zastavovat vozidla, která na trhy dopravují seniory nebo osoby tělesně postižené. Dále budou smět na náměstí zastavovat vozidla zásobování, a to pouze ve vybraných časech. Průjezd náměstím je dočasně nastaven v jiném režimu, než na jaký jsou lidé zvyklí. Jediná cesta povede kolem Nového Adalbertina, katedrály sv. Ducha, ulicí Rokitanského až do ulice V Kopečku.

Návštěvníci Vánočních trhů se budou moci na Velké náměstí pohodlně dostat také prostřednictvím autobusové zelené linky. Nastoupit a vystoupit bude možné na zastávkách Velké náměstí, Adalbertinum, Muzeum, Ulrichovo náměstí, Střelnice, Centrál a Magistrát. Linka bude jezdit od 10 do 17:30 hodin s výjimkou 23. prosince, kdy z Velkého náměstí odjíždí poslední elektrobus v 15 hodin. Linku budou moci cestující využívat zdarma. Jízdní řád a přesnou trasu linky naleznou cestující na webových stránkách Dopravního podniku města Hradce Králové www.dpmhk.cz.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Hanka Poskočilová

Štítky trhy, Velké náměstí, Hradec Králové, parkování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.