středa 30. listopadu 2022 Ondřej

VOLBY 2022: V Ohařicích na Jičínsku budou bez starostky, nikdo o její místo nemá zájem

Starostka složila funkci a náhrada není. Volby se Ohařic na Jičínsku netýkají. Není koho volit.

Starostka Ohařic Eva Erbanová před půl rokem oznámila konec ve funkci s tím, že znovu kandidovat ve volbách nebude. Slovo splnila. Problém je, že se nenašel nikdo, kdo by chtěl úřad zastávat a obci vést. Ohařice jsou malou obcí nedaleko Sobotky. Trvale přihlášených obyvatel je zde kolem šedesáti. Nikdo o čelo úřadu nemá zájem. Hradecká drbna starostku kontaktovala, do řeči ji ale nebylo. "Jako starostka končím, nebudu už podávat žádné informace," řekla nekompromisně Eva Erbanová a rozloučila se. 

Už dřív se médiím svěřila, že tohle od spoluobčanů nečekala. "To se budou divit, až třeba praskne žárovka v pouličním osvětlení a správce se nepřetrhne, aby sehnal o víkendu elektrikáře,“ uvedla v deniku.cz Eva Erbanová. Lidem teď budou chybět všechny akce, které pro ně obec dlouho pořádala. "Každý rok jsme například na Mikuláše obcházeli v kostýmech děti a dávali jim balíčky. A na Vánoce dostal balíček každý občan nad 60 let. To teď nebude,“ uvedla Erbanová. 

Obec teď dostane na starost správce, kterého vybralo ministerstvo vnitra. S omezenými pravomocemi bude spravovat obec do doby, než vznikne nové zastupitelstvo v čele se starostou.  Jedná se o provizorium. Správce nemůže například nijak nakládat s obecním majetkem, podepisovat úvěrové smlouvy a pro občany bývá k dispozici jen jedenkrát týdně.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto wikipedie

Štítky Ohařice, volby, starostka, Jičínsko, Eva Erbanová, správce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.