pondělí 26. září 2022 Andrea

Informaci o Dědkově zájmu o fotbalový klub jsme měli z veřejných zdrojů, tvrdí Hradec Králové

Radnice Hradce Králové pokládala firmu D&D ELEKTROMONT podnikatele Petra Dědka za zájemce o vstup do fotbalového klubu FC Hradce Králové na základě informací z veřejně dostupných zdrojů. Proto firmu oslovila k účasti na předběžných tržních konzultacích před vypsáním tendru na provozovatele nyní budovaného stadionu. Dědek ve středu zájem o vstup do klubu popřel a označil za nesmysl.

"Pan Dědek se nyní v médiích vyjádřil, že o vstup do hradeckého fotbalu již nemá zájem, což je samozřejmě jeho rozhodnutí, které radnice respektuje," řekla mluvčí magistrátu Kateřina Šmídová. V souvislosti se zájmem Dědka o hradecký klub poukázala na Dědkův rozhovor pro Deník z loňského 1. září. V něm Dědek o zájmu vstoupit do klubu hovořil.

Dědek ve středu na twitteru zájem o hradecký fotbalový klub popřel. "Chci vyvrátit a ukončit spekulace o zájmu vstupovat do hradeckého fotbalu, které se dnes objevily v médiích. Je to nesmysl. Nemáme zájem ani o účast ve výběrovém řízení na provozovatele stadionu," uvedl.

Kromě Dědkovy firmy radnice k účasti na konzultacích oslovila i podnikatele Vlastimila Sehnala, který podle radnice zájem o strategické partnerství s klubem projevil. Sehnal byl v minulosti předsedou představenstva prvoligového fotbalového klub 1. FC Brno a také senátorem za ODS v obvodu Blansko. V roce 2017 založil politické hnutí Sportovci.

Město řeší, jak stadion, který má být hotový v červnu 2023, provozovat. Vyloučena není varianta, že by stadion provozoval případný budoucí strategický partner klubu, přičemž tendr na provozovatele stadionu by město spojilo s výběrem strategického partnera klubu. Proto město k účasti na konzultacích oslovilo Sehnala i Dědkovu firmu.

Hradec Králové se začal připravovat na výběr provozovatele nového fotbalového stadionu

Stavba fotbalového stadionu není ani v půlce a radnice už začíná řešit výběrové řízení na provozovatele nové arény. Aby mohlo město vypsat adekvátní výběrové řízení se správnými podmínkami, rozhodlo se vypsat předběžné tržní konzultace. Případní...

Dalšími oslovenými jsou samotný klub FC Hradec Králové jako budoucí významný uživatel stadionu a provozovatelé multifunkčních arén ve třech největších českých městech, a to firmy Bestsport, Kometa Group a Vítkovice Aréna. Do předběžných tržních konzultací se však může do 7. srpna přihlásit kdokoliv další. Na základě informací z konzultací město nastaví podmínky a požadavky ve výběrovém řízení na provozovatele arény, za niž město zaplatí 631 milionů korun bez daně.

Město v červnu oznámilo, že před vypsáním soutěže na prodej FC Hradec Králové si klub nechá ocenit u liberecké firmy 1. Znalecká. Primátor Alexandr Hrabálek (ODS) tehdy uvedl, že podnětem k vypsání soutěže na prodej a ocenění klubu je to, že se začali objevovat zájemci, kteří by do klubu chtěli vstoupit. Jména konkrétních zájemců tehdy neuvedl. Město vlastní 100 procent akcií klubu.

Hodnocení článku je 30 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HC Dynamo Pardubice

Štítky Sport, fotbal, správa, první, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.