čtvrtek 30. června 2022 Šárka

VIDEO: V kufru měl deset kilo tabáku. Z Polska to vezu pro svou vlastní potřebu, vymlouval se celníkům

Krajští celníci zastavili na bývalém hraničním přechodu v Náchodě řidiče, který vezl neokolkované tabákové výrobky. Celkem šlo o zhruba deset kilo tabáku. Třiapadesátiletý řidič se hlídce začal vymlouvat, že zboží veze pro vlastní potřebu. Teď mu hrozí obvinění z trestného činu.

„Na dotaz hlídky, zda převáží alkohol, narkotika, tabák či tabákové výrobky sdělil, že veze z Polska do České republiky pro svoji osobní potřebu zahřívané tabákové výrobky,“ uvedla v tiskové zprávě mluvčí celníků Jitka Fajstavrová

Tabák pro svoji vlastní potřebu se mu skoro nevešel do kufru. Šlo o celkem 37,4 tisíce kusů tabákových výrobků označených značkou HEETS. V nich bylo kolem deseti kilogramů neokolkovaného tabáku.  

„Muži hrozí trest odnětí svobody až na tři léta nebo zákaz činnosti, bude mu doměřena spotřební daň ve výši téměř 30 tisíc korun a vysloveno propadnutí zboží,“ uvedla mluvčí. A zároveň dodává, že za množství zahřívaných tabákových výrobků pro osobní spotřebu se považuje maximálně 250 gramů tabáku.  

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Celní úřad pro Královéhradecký kraj

Štítky cigarety, tabák, kolek, hranice, Polsko, Náchod, celní, správa, kontrola, pokuta, obvinění, trestný, čin, pašování, video, foto

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.