čtvrtek 30. června 2022 Šárka

Většina koupališť v kraji letos zdraží. Začátek sezony se bude odvíjet od počasí

Na většině koupališť v Královéhradeckém kraji budou muset návštěvníci sáhnout hlouběji do kapsy. Kvůli zvyšujícím se cenám energií se rozhodla zdražit většina námi oslovených koupališť a kempů v regionu. Jako první v hradeckém kraji otevře Flošna v Hradci Králové. Ostatní se budou přidávat v příštích týdnech.

Díky vyhřívaným bazénům si může koupaliště Flošna v Hradci Králové dovolit otevřít už tento pátek. První plavci mohou dorazit už v deset dopoledne. I zde však za vstupné budou muset zaplatit více. V závislosti na vstupném se jedná o zdražení od 13 do 40 procent. V průměru kolem 20 korun.  

Koupaliště Flošna v Hradci Králové zahájí sezonu v pátek. Vstupné zdraží

Koupaliště Flošna v Hradci Králové zahájí letní sezonu v pátek 20. května. Voda v bazénech bude vyhřívaná na 26 stupňů Celsia a v provozu budou všechny atrakce i služby koupaliště. Doba kolem 20. května je podle něj obvyklý čas, kdy koupaliště...

Jedním z dalších otevřených koupališť bude to v Třebechovicích pod Orebem. Pokud to počasí dovolí, zahájí sezonu 4. června. Jde o jednu z mála plováren, která se rozhodla nechat stejné ceny jako v loňském roce. „V současné době provádíme rekonstrukci relaxačního a dětského bazénu, aby pro návštěvníky byl pobyt v těchto bazénech kvalitnější zvláště z hlediska bezpečnosti,“ uvedl pro naší redakci ředitel technických služeb Richard Nádvorník.  

Ve stejný den by se mohl otevřít i bazén Pecka na Jičínsku. Samotný kemp už funguje od dubna. „Ceny jsme byli nuceni zvednout v rámci zdražování energií,“ potvrdil redakci Jiří Šacler z recepce kempu. Podle jeho informací má jít o desítky korun. Do nové sezony bazén vstoupí s novým nátěrem.  

Vzápětí by mělo otevřít i Jiráskovo koupaliště v Náchodě. Provozovatelé by chtěli první návštěvníky přivítat 11. června. I zde však došlo k úpravě ceníku. Celodenní vstupné se zvedlo o 20 korun na 100 korun pro dospělého. Senioři si připlatí desetikorunu. „V našem areálu je nový nerezový dětský bazén s atrakcemi a nová brodítka se sprchami,“ uvedla pro Hradeckou Drbnu ředitelka Sportovního zařízení města Náchod Kateřina Kramlová

Mezi posledními se přidá koupaliště v Trutnově. To by mělo být v provozu od 17. června. Zastupitelstvo města na svém posledním jednání odsouhlasilo, že vstupné zůstane stejné jako loni. „Vzhledem k tomu, že naše koupaliště je druhým rokem po celkové rekonstrukci – novinky budou pouze v doplňkových službách například Teqball,“ uvedl za provozovatele koupaliště pro naší redakci Radek Horák.  

Otázkou je, jakým způsobem start nové sezony v Královéhradeckém kraji podpoří počasí. Z historického měření vyplívá, že průměrná teplota se v první polovině července pohybuje na hranici 17 stupňů Celsia. To však neznamená, že tomu tak bude i letos.  

Ohodnoť článek

Autoři | Foto MEBYS

Štítky koupaliště, sezona, novinky, cena, zdražení, vstupné, Královéhradecký, kraj, Pecka, Třebechovice, Trutnov, Hradec Králové, Flošna, koupání, léto, voda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.