čtvrtek 26. května 2022 Filip

Univerzita Hradec Králové řeší žádosti o pomoc od ukrajinských studentů a zaměstnanců

Univerzita Hradec Králové (UHK) v posledních hodinách v souvislostí s ruskou invazí na Ukrajinu zaznamenala prosby některých ukrajinských studentů a zaměstnanců a pomoc. Na hradecké univerzitě působí 36 studentů a tři zaměstnanci ukrajinské národnosti. Škola jako akt solidarity se zemí, která si svobodně vybrala evropskou cestu a prozápadní orientaci, již také vyvěsila ukrajinskou vlajku.

"Jsme v kontaktu se svými ukrajinskými studujícími a zaměstnanci a mohu potvrdit, že již evidujeme prosby některých kolegů a kolegyň o podporu a pomoc různého charakteru. Ten ale s ohledem na komplikovanou situaci nyní nebudeme komentovat, soustředíme se na řešení složité životní situace našich kolegů a kolegyň," řekl dnes mluvčí UHK Jakub Novák

Ruská armáda dnes ráno zahájila letecký i pozemní útok na sousední Ukrajinu. Na řadě míst po celé Ukrajině se bojuje. Šéf ukrajinské diplomacie Dmytro Kuleba dnes řekl, že ruský prezident Vladimir Putin zahájil plnohodnotnou invazi na Ukrajinu a že země se bude bránit.

"Vedení UHK tento agresivní postup Ruské federace jednoznačně odmítá a soustředí se nyní právě na případnou pomoc konkrétním akademikům a studentům," řekl Novák.

UHK nabízí studium na čtyřech fakultách, na fakultě informatiky a managementu, přírodovědecké fakultě, filozofické fakultě a pedagogické fakultě. UHK studuje zhruba 6,5 tisíce lidí, včetně zahraničních studentů.

On-line: Invaze Ruska na Ukrajině

Ohodnoť článek

Autoři | Foto UHK

Štítky ČR, Ukrajina, školy, boje, vysoké, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.