čtvrtek 26. května 2022 Filip

Víc než polovinu nákaz onemocnění COVID-19 v kraji tvoří varianta omikron

Vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron je podle provedených diskriminačních PCR testů v Královéhradeckém kraji procentuálně zastoupena z více než 55 procent. Omikron se v kraji šíří komunitně. Nejvíce v kraji je varianta omikron rozšířená v okrese Hradec Králové.

"Stále máme v kraji sekvenačně potvrzených sedm případů varianty omikron. Případy podezření na tuto variantu na základě diskriminačních PCR testů ale stále stoupají,"  řekla dnes mluvčí Krajské hygienické stanice (KHS) v Hradci Králové Veronika Krejčí.

Procentuální zastoupení varianty omikron z provedených diskriminačních PCR testů bylo podle hradecké KHS v pondělí 3. ledna 24 procent, o den později to bylo 28 procent, ve středu 36 procent a ve čtvrtek stejně jako v pátek již 55 procent.

Zasedla bezpečnostní rada kraje. Tématem byla připravenost na omikron

Koncem minulého týdne zasedla bezpečnostní rada Královéhradeckého kraje, kterou svolal hejtman Martin Červíček (ODS). Předmětem schůzky byla diskuse nad připraveností kraje na další zrychlení epidemie covid-19 v souvislosti s šířením varianty...

O prvním potvrzeném případu omikronu v kraji hygienici informovali 17. prosince, o druhém 20. prosince. Oba případy se týkaly členů jedné rodiny, kteří se vrátili z Afriky. První potvrzený případ omikronu v ČR byl koncem listopadu u ženy z Liberce, která se vrátila z Afriky.

"Pokud jde o celkový počet odhalených pozitivních případů covidu-19 došlo k zastavení poklesu, v posledních dnech zaznamenáváme mírný nárůst nově pozitivních," řekla dnes Krejčí.

Podle incidence, tedy počtu nakažených na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní, v posledních dnech epidemie koronaviru v kraji opět sílí. Dnes oproti neděli mírně vzrostla na 389 ze 386, v pátek byla 363. Před týdnem v pondělí byla na 371, v týdnech před tím ve stejný den 393, 662 a 829. V celé ČR sedmidenní incidence dnes činila 438. V současnosti se nákaza v kraji nejvíce šíří v okrese Hradec Králové a naopak nejméně na Jičínsku, vyplynulo z dat ministerstva zdravotnictví.

Ohodnoť článek

Štítky ČR, koronavirus, omikron, Královéhradecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.