pátek 21. ledna 2022 Běla

Řidič kamionu nadýchal přes 2,5 promile. Přes hradecký kraj projížděl do Německa

Celní správa Královéhradeckého kraje narazila na šestatřicetiletého řidiče kamionu, který při dechové zkoušce nadýchal 2,6 promile. Na cestě z Polska chtěl přes Českou republiku pokračovat do Německa. Upozornil na sebe agresivní jízdou.

„Hlídku upozornil kolemjedoucí polský řidič na agresivní jízdu nákladního automobilu, který se ke kontrolnímu stanovišti teprve blížil. Celní správa zpozorněla a bleskurychle provedla zastavení polské jízdní soupravy skládající se z tahače tovární značky Mercedes-Benz Actros a připojeného návěsu,“ potvrdila mluvčí celníků Jitka Fajstavrová

Kamion řídil Polák, který převážel části karosérie. Jelikož se choval zmateně a na dotazy celníků odpovídal nejasně, přijela na kontrolní stanoviště i hlídka státní policie. „Po příjezdu hlídky s ním policie provedla dechovou zkoušku. Přístroj ukázal 2,6 promile alkoholu v dechu,“ potvrdila mluvčí policistů Lucie Konečná.  

Tím jízda polského řidiče skončila. Policie mu na místě zadržela řidičský průkaz a převezla ho do policejní cely. Kamioňák je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což může skončit až na jeden rok ve vězení. Jelikož se jedná o cizince, případ se bude předávat polským policistům.  

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Celní správa Královéhradeckého kraje

Štítky Náchodsko, Polsko, řidič, alkohol, promile, policie, celní, správa, doprava, tranzit, krimi, průjezd, kontrola

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.