čtvrtek 20. ledna 2022 Ilona

Ve SkiResortu v Krkonoších by se mohlo začít lyžovat už tento týden. Poslední slovo bude mít počasí

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC by chtěl lyžařskou sezonu zahájit už tento týden. S největší pravděpodobností se vlek Anděl a vyhřívaná šestisedačka Hofmanky Express v areálu na Černé hoře rozjedou v pátek 3. prosince. Podle počasí by se mohlo jezdit na dvou až třech kilometrech sjezdovek.

„Skipasy začneme prodávat na začátku příštího týdne. Prodej zahájíme online,“ říká mluvčí SkiResortu Zina Plchová. Právě pohodlnější nákup skipasů, rychlejší objednávka lyžařské školy, online půjčovna lyžařského vybavení i rezervované místo na parkování, jsou hlavními novinkami letošní sezony.  

Podle Plchové bude výhodnější pořídit skipas přes internet. Zatímco na kamenné prodejně se bude cena měnit pouze s přechodem na hlavní a vedlejší sezonou, on-line cena bude reagovat na obsazenost areálu. „Online koupený skipas bude vždy levnější než na kamenné pokladně. Sleva může být u stejného typu skipasu až 36 procent. Pro zákazníky platí, že čím dříve si skipas online koupí, tím lepší cenu dostanou,“ říká Jakub Janda, výkonný ředitel SkiResortu. 

Některé skiareály budou muset kvůli pandemii zdražit. Výpadek financí dal stopku novým projektům

Velké lyžařské areály v Královéhradeckém kraji letos kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru seškrtaly investice, většinou se soustředily na nutnou údržbu. Některé z nich zvažují kvůli rostoucím nákladům zdražení. Provoz skiareálů zásadně...

Pro lyžaře bude v letošní zimní sezóně platit stejné pravidlo jako například pro návštěvníky restaurací. Každý návštěvník skiareálu bude muset prokázat svoji bezinfekčnost. Česká republika v současné době povoluje pouze dva způsoby. 

První je laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19 v době ne delší než 180 dnů před zakoupením skipasů. Druhou možností je očkovací certifikát. V tomto případě je nutné, aby od podání druhé dávky uplynulo minimálně 14 dnů.  

Většina středisek má k aktuálně nastaveným pravidlům výhrady. Shodují se však na tom, že je lepší je dodržovat, než by se opět muselo zavřít. „Jsme připraveni zajistit provoz za dodržování platných nařízení,“ řekl mluvčí zimního střediska ve Špindlerově Mlýně Adam Svačina

Ohodnoť článek

Štítky SkiResort, Černá hora, Krkonoše, lyžování, Královéhradecký, kraj, pandemie, opatření, pravidla, bezinfekčnost, skipas, cena, Hofmanka, sníh, počasí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.