So 15. 8. 2026Hana
Zprávy

Policie dopadla dealera pervitinu. Za poslední tři roky ho prodal za víc než milion a půl

Petr Roubíček1 minuta čtení23. 11. 2021, 12:05
ilustrační foto
ilustrační foto · Foto: rebcenter-moscow | Pixabay

Policie z Hradce Králové zadržela a obvinila dvaačtyřicetiletého muže, který se měl zabývat výrobou a prodejem drog. Za poslední tři roky se mu podařilo prodat zhruba kilogram pervitinu za částku přesahující 1,6 milionu korun.

„Během tří let muž ve více jak 2 100 případech různým osobám prodal pervitin nebo ho vyměnil za kradenou věc,“ řekla mluvčí policie Iva Kormošová.  

Kromě prodeje a výroby drog je obviněný z krádeže. V červenci letošního roku se měl vloupat do společných prostor bytového domu. Odkud se pokusil ukrást dětský kočárek za 30 tisíc korun. To se mu však nepovedlo. Na místě byl zadržen hlídkou policie.  

Muž je sám uživatelem pervitinu. Díky nulové trestní minulosti je vyšetřován na svobodě. Pokud mu bude prokázána vina, může ve vězení skončit na dva až deset let.   

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hradečtí hygienici varují před horší vodou na třech koupalištích v krajiSpolečnost

Hradečtí hygienici varují před horší vodou na třech koupalištích v kraji

Horší kvalitu vody v Královéhradeckém kraji mají podle posledních rozborů přírodní koupaliště Dolce u Trutnova, Kemp Písák v Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku a Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku. Lidé po koupání v těchto nádržích by se měli na místě osprchovat čistou vodou, vyplynulo z informací na webu Krajské hygienické stanice. Na všech umělých koupalištích v kraji je voda ke koupání vyhovující.

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook