středa 19. ledna 2022 Doubravka

Gwyneth Paltrowová pomáhá na Netflixu s orgasmy lesbickým párům i důchodcům

Pokračování akční jednohubky Armáda mrtvých nebo přisprostlý animovaný seriál Piklírna dorazily na Netflix. Spolu s nimi i show Gwyneth Paltrowové, která se nebojí hovořit o sexuálních tabu. HBO GO pak přichází s povedenou krimi sérií Angela Black.

Armáda lupičů

Je libo akční žánrovku s parádním soundtrackem a líbivým vizuálem? Tato dobrodružná jednohubka dějově přechází film Armáda mrtvých a zrežíroval si ji sám představitel hlavní role Matthias Schweighöfer. Film se veze na podobné žánrové vlně jako třeba Podfukáři nebo Lovci pokladů s Nicolasem Cagem. Lupičové si kladou za cíl vykrást údajně nejlépe zabezpečené sejfy v Evropě. Povede se jim to?

Těžko říct. Co se filmu ovšem povedlo je, že baví. Pokud chcete zábavný film o vykrádačkách, máte ho mít. Jako bonus dostanete akční scény natáčené v Praze, občas někdo i promluví v pozadí česky a v úvodu filmu si malou roličku střihla i zpěvačka žijící v Čechách Toyna Graves. Tým zlodějů tvoří blonďatý Němec, Wolverine z Wishe, afroamerický rapper a drsná holka, která má být hlavně...drsná.

Armáda lupičů má kromě českých titulků i dabing. I když v druhé půlce ztrácí dech, jde pořád o poutavou podívanou. Na soundtracku navíc spolupracoval Hans Zimmer, což už je samo o sobě záruka toho, že zvuková složka bude stát za to. Tento týden jde navíc o nejsledovanější pořad Netflixu. Snímek předběhl i Hru o oliheň.

Zdroj: Netflix

Sex, láska a goop

Gwyneth Paltrowová není v posledních letech známá jako herečka, ale především jako člověk, který se nebojí mluvit o sexu vždy a všude. Žádné téma pro ni není tabu. O tom svědčí i to, že na svém e-shopu prodává svíčky s vůní její vagíny či jejího orgasmu. A jak název napovídá, i nová talk-show, jejíž je tváří, se soustředí na páry, které byly natolik odvážné, že se rozhodly hledat cestu k intenzivnějším sexuálním prožitkům a hlubší intimitě před kamerami.

Pořadu je ke cti, že se snaží hovořit o tabu tématech. Čímž problémy v sexuálním životě bezesporu jsou. Soustředí se na mladý pár, manžele ve středním věku, šedesátníky i na pár lesbiček. Dvojice zjišťují, že navzdory dlouhodobým vztahům se v některých oblastech zas až tak dobře neznají. Místní odborníci se to snaží napravit. Některé metody vás třeba inspirují, jiné překvapí. V nejbizarnějším dílu pak muž přejíždí ženě nad kůží, snaží se vnímat její energii a oba z toho málem dostanou orgasmus. To není vtip. Skutečně.

Těžko říct, nakolik už Gwyneth přestalo bavit herectví, že se propůjčila pořadu Sex, láska a goop. Šest půlhodinových dílů je na Netflixu i v českém znění, díky čemuž vyznívají některé scény o poznání komičteji, než by měly. Uvidíme, s čím přijde Gwyneth příště, když v Avengers už skončila.

Zdroj: Netflix

Piklírna (Inside job)

Animované seriály pro dospělé publikum. Začali Simpsonovi, pokračoval sprostý Southpark nebo třeba Rick a Morty. Na jejich popularitu se pokouší navázat Netflix se svojí Piklírnou. Seriál se soustředí na geniální mladou vědkyni, která propadá různým konspiračním teoriím. Jejího otce, taktéž vědce, vyhodili z firmy a ona se jej snaží zastoupit a převzít místo ve vedení. Což se jí i podaří, ale dostane k tomu uhlazeného parťáka, který sice není nejschopnější, ale vypadá dobře a to lidi mají rádi.

Už v prvním díle se například chce vědkyně pochlubit svým vynálezem, robotickým klonem amerického prezidenta. Ten se ovšem utrhne ze řetězu a je nutné dát celou situaci do pořádku. Piklírna pokračuje i v dalších dílech v podobně ujetých zápletkách. Nejblíže má k právě již zmíněnému seriálu Rick a Morty nebo k Futuramě. Zda se z ní ale stane podobně kultovní záležitost, na to si budeme muset ještě počkat.

Zdroj: Netflix

Angela Black

Angela je zdánlivě obyčejná matka dvou synů žijící s milujícím manželem. Jenomže ona v nešťastném vztahu trpí, jelikož jí násilnický partner mlátí. Při večerní procházce po městě potkává neznámého muže, kterého neoblafne historkou o tom, že podlitiny jí způsobil náraz do dveří a přizná, co jí manžel provádí. Z toho se vyklube soukromý detektiv, jenž zná temná tajemství Angelina manžela.

Neznámé herecké obsazen ústřední dvojice je skvěle zvolené. Z manželova pohledu jde strach, zároveň navenek působí jako elegán. Týraná manželka je silná žena, která i když je psychicky na dně, snaží se z něj ze všech sil odrazit. A záhadné soukromé očko? To si Angelin manžel najal, aby mu na ni našel špínu a po rozvodu mu zůstaly děti. Jenomže detektiv má své morální hodnoty a doporučí Angele, aby si najala dobrého právníka a měla se na pozoru.

I když je postava Angely Blackové zprvu mírně otravně nedůvěřivá a nenechá si od ostatních pomoct, divák s ní soucítí a přeje jí, aby ji zákeřný manžel nezlomil. Nebo hůř. Sedmidílná krimi série je ke shlédnutí na HBO GO s českým dabingem. Jediná nevýhoda je, že si na nový díl budete muset vždy týden počkat.

Zdroj: ITV

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Netflix, ITV

Štítky Netflix, HBO GO, film, seriál, láska, sex

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.