neděle 26. září 2021 Andrea

V Královéhradeckém kraji se bude konat Týden pěstounství. Podpoří náhradní rodinné péče

Městské úřady, neziskové organizace i Královéhradecký kraj vyhlašují Týden pěstounství. Ten se bude konat od pondělí 13. září do neděli 19. září. Hlavní myšlenkou je upozornit širokou veřejnost na otázky spojené s náhradní rodinnou péčí.

„Rodinné pěstounství je nenahraditelnou součástí sociální práce s ohroženými dětmi. V současné době se stále potýkáme s nedostatkem pěstounských rodin a nízkým zájmem o tuto problematikupřiznává náměstkyně hejtmana Martina Berdychová (Východočeši). Hlavním smyslem Týdne pěstounství je sice zvýšit povědomí o tomto oboru, ale zároveň sehnat nové dobrovolníky, kteří by se k náhradním pěstounům připojili.  

V Královéhradeckém kraji se nachází zhruba 300 dětí, které by bylo dobré najít pěstounskou péči. Jde především o sourozence, kterým je víc než deset let. „Žijí v dětských domovech a nutně potřebují blízkou osobu, pocit jistoty a vizi do budoucnosti,“ doplňuje náměstkyně.  

Týden pěstounství bude doprovázet celá řada akcí a programů, které připravili jednotlivé instituce. Například Galerie moderního umění v Hradci Králové přichází s nabídkou výtvarných programů, Muzeum východních Čech zase pořádá program pro pěstounské rodiny. Děti si budou moci například sáhnout na krunýř želvy obrovské nebo prohlédnout model dávno vyhynulého ptáka doda mauricijského. 

Celý program Týden pěstounství a informace o pěstounské péči najdou zájemci na webových stránkách

Ohodnoť článek

Štítky Týden, pěstounství, rodina, náhradní, péče, Královéhradecký, kraj, program, osvěta, problematika

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.