neděle 26. září 2021 Andrea

Meteorologové vyhlásili nejvyšší stupeň nebezpečí. Extrémní bouřky mohou dorazit dnes odpoledne

Český hydrometeorologický ústav zpřísnil původní varování před bouřkami. V současné době je vyhlášen extrémní stupeň nebezpečí. Jde o nejvyšší možný stupeň. Extrémně silné bouřky mohou dorazit i do části Královéhradeckého kraje.

Extrémní stupeň nebezpečí platí od dnešních 15:00 pro Kraj Vysočina, Jihočeský, Pardubický a část Královéhradeckého kraje. Nebezpečné bouřky se mohou objevit především na Hradecku, Náchodsku a Rychnovsku. Nejvyšší stupeň nebezpečí platí do dnešní půlnoci. Od půlnoci do 5:00 je v platnosti vysoký stupeň nebezpečí.  

Během nejsilnějších bouřek je třeba počítat s přívalovými srážkami. Úhrny mohou dosahovat až 60 milimetrů. Objevit se může i krupobití a nárazy větru kolem 100 kilometrů v hodině.  

„Lokálně se očekává přívalový déšť s intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo i jejich zanesení,“ varují meteorologové. Počasí může komplikovat dopravu a způsobit škody na majetku. Všeobecně se doporučuje zabezpečit okna, dveře, zahradní nábytek a všechny volně položené předměty.  

Auta by neměla být zaparkovaná v okolí starých budov, pod stromy, poblíž řek nebo pod elektrickým vedením. 

Hodnocení článku je 88 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky ČHMU, bouřka, ČR, metrologové, předpověď výstraha, počasí, extrémní, nebezpečí, Královéhradecký, kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.