pondělí 26. července 2021 Anna

Pozvánka na Den bezpečnosti do Hradce Králové

PR článek

Markétina dopravní výchova přiváží program Den bezpečnosti s Městskou policií Hradec Králové. Přijďte se s Týmem silniční bezpečnosti, který program připravil, pobavit, zasoutěžit a něco se naučit v neděli 20. června na dopravní hřiště - Třebeš. Celodenní program je zaměřen na bezpečnost silničního provozu. Chybět nebudou složky integrovaného záchranného systému nebo biketrialová show.

Tým silniční bezpečnosti připravil pod záštitou Mgr. Martina Červíčka, brig. Generála v. v., hejtmana Královéhradeckého kraje, program Den bezpečnosti v areálu dopravního hřiště. Pro děti i dospělé jsou připraveny základní témata bezpečného pohybu v silničním provozu zážitkovou formou. „S dětmi formou hry projdeme povinnou výbavu jízdního kola, správné připevnění cyklistické přilby či zásady bezpečného poutání ve vozidlech. Rodičům poradíme, jak správně vybírat dětskou autosedačku, jak ji připevnit do automobilu nebo jak se bezpečně usadit v roli řidiče,“ láká Markéta Novotná, metodik dopravní výchovy Týmu silniční bezpečnosti. Na návštěvníky v rámci celodenního programu čekají odměny z projektu Markétina dopravní výchova, které si děti zaslouží za proškolení či účast v soutěžích.

Chybět nebude ukázka techniky Integrovaného záchranného systému a městské policie, ukázka první pomoci a zdravovědy Českého červeného kříže, soutěž o reflexní předměty a další. Těšit se můžete také na biketrialovou show Martina Šimůnka. Program bude probíhat od 10 do 15 hodin.

Den bezpečnosti je součástí projektu Markétina dopravní výchova, oblíbeného nejen u dětí, ale také u rodičů a pedagogů. V rámci projektu se po celé České republice konají programy v mateřských a základních školách, školí se učitelé mateřských a základních škol, preventisté Policie ČR a strážníci obecních policií, distribuují se didaktické a zábavné materiály s tématikou dopravní výchovy. Veškeré výstupy jsou volně ke stažení a tisku i na webovém portálu www.dopravnivychova.cz.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky Markétina dopravní výchova, bezpečnost, policie, pozvánka, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.