čtvrtek 22. října 2020 Sabina

V Trutnově se začne svážet od dubna bioodpad

Obyvatelé Trutnova budou moci opět plnit hnědé popelnice, které jsou určené na svoz biodpadu. S ním se začne už od 6. dubna.

Bioodpad, se bude svážet jednou za dva týdny, vždy v lichém týdnu. Každý majitel rodinného domu v Trutnově, má nárok na jednu odpadovou nádobu zdarma. Separace odpadu je v současné době nezbytná. Jsem rád, že obyvatelé Trutnova svědomitě třídí, a to nejen bioodpad, ale také další suroviny, jako sklo, papír či plasty. Důkazem je výsledek třídění bioodpadu za loňský rok, se kterým jsem velmi spokojený, ale samozřejmě vždy je co zlepšovat,“ říká starosta Trutnova Ivan Adamec. V loňském roce, kdy byl svoz bioodpadu zahájen, vytřídili občané Trutnova 572 tun bioodpadu.

Poplatek za svoz bioodpadu je už součástí poplatku za svoz komunálního odpadu. Lidé tak neplatí nic navíc. „V případě zájmu o svoz bioodpadu častěji, a to jednou týdně, mohou občané tuto doplňkovou službu u nás objednat za úhradu,“ říká Jiří Ticháček, ředitel společnosti Transport Trutnov, s. r. o. Služba bude poskytována za 520 Kč vč. DPH za jednu sezónu.

Nárok na jednu nádobu zdarma má každý majitel rodinného domu na území města. Stejnou možnost mají nově i bytové domy. Zahrádkáři v zahrádkářských koloniích, ale mají smůlu. Pro ně služba určena není.

Co patří do nádoby na biodpad?

Čerstvě posekaná tráva, listí, kůra, drobné větvičky z keřů, piliny, hobliny, zbytky plevele, spadané ovoce apod.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Liberecká Drbna

Štítky svoz bioodpadu, Trutnov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.