středa 26. února 2020 Dorota

Muž ujel v Hořicích od nehody, po vypátrání nadýchal skoro čtyři promile!

V ulicích Hořic došlo tento týden k dopravní nehodě, která si vyžádala delší šetření. Jeden z účastníků totiž z místa střetu dvou automobilů ujel a po vypátrání policií bylo hned jasné, proč se k takto nezodpovědnému chování uchýlil. Opakovaná zkouška na alkohol u něho totiž ukázala až neuvěřitelně velké číslo alkoholu v krvi!

Jednapadesátiletý řidič osobního motorového vozidla Mazda v tu dobu jel ulicí Maixnerova směrem od nákupního střediska ke křižovatce s hlavní silnicí. Zde měl v úmyslu odbočit vlevo a pokračovat směrem na Miletín. "Muž pravděpodobně nerespektoval dopravní značení upravující přednost v jízdě a měl vjet do křižovatky v době, kdy po hlavní silnici z pravé strany přijíždělo osobní motorové vozidlo Ford C-Max. To ve směru od náměstí Jiřího z Poděbrad řídila sedmačtyřicetiletá žena. Následně v prostoru křižovatky došlo ke střetu přední částí Mazdy s levým bokem Fordu. Řidič po nehodě z místa ujel," popisuje případ mluvčí policie Aleš Brendl

Po vypátrání řidiče u něho orientační dechová zkouška na alkohol odhalila pozitivní hodnoty 3, 84 a 3, 72 promile alkoholu v dechu. "U řidičky dechová zkouška vyzněla negativně. Ke zranění osob v tomto případě naštěstí nedošlo. Celková škoda je předběžně odhadnuta na částku 100 tisíc korun. Muž se tak měl svým jednáním dopustit přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na tři roky," dodává mluvčí. 


Auto řidičky dopadlo po střetu takto...

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky nehoda, ujetí od nehody, opilec za volantem, Hořice

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.