Počasí dnes20 °C, zítra22 °C
Pátek 12. dubna 2024  |  Svátek má Julius
Bez reklam

Nemocnice v Jičíně vystavila kvůli chřipce návštěvám stopku

V Královéhradeckém kraji přibývá nemocnic, které kvůli rostoucímu počtu případů chřipky a akutních respiračních infekcí omezují návštěvy. Od čtvrtka 8. února bude platit zákaz návštěv také v krajské jičínské nemocnici. Ostatní krajské nemocnice jsou zatím bez omezení.

Od úterý 6. února jsou omezené návštěvy ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. "Ode dneška platí zákaz návštěv z důvodu vysokého výskytu respiračních onemocnění v Oblastní nemocnici Jičín," řekla mluvčí Zdravotnického holding Královéhradeckého kraje Lucie Chytilová.

Krajské nemocnice v regionu zastřešuje Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje. Holding je vlastníkem nemocnic v Náchodě, Jičíně, v Trutnově, ve Dvoře Králové nad Labem a v Rychnově nad Kněžnou, součástí jsou také nemocnice v Novém Bydžově a Broumově.

Fakultní nemocnice Hradec Králové, největší zdravotnické zařízení na východě Čech, povoluje návštěvy pacientů po dohodě s ošetřujícím personálem jednotlivých pracovišť. V případě povolení návštěvy nemocnice doporučuje nošení roušek nebo respirátorů. Podle hygieničky FN HK Lenky Hobzové by lidé měli návštěvu odložit, mají-li příznaky infekčního onemocnění nebo pokud jsou ve společné domácnosti v kontaktu s nemocnými. Protiepidemická opatření by měly dodržovat také návštěvy hospitalizovaných dětí včetně omezení počtu lidí na pokoji.

Krajská hygienická stanice Královéhradeckého kraje v pátek informovala, že v regionu je plošná epidemie chřipky a akutních respiračních infekcí. Nejvíce nemocných v kraji bylo v pátek v okrese Hradec Králové, nejméně na Náchodsku. Nejvyšší nemocnost byla ve věkové skupině do pěti let a nejnižší u lidí starších starších 65 let, uvedla hradecká KHS na webu. Hradečtí hygienici zveřejňují týdenní přehledy v pátek.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Oblastní nemocnice Jičín

Štítky ČR, nemocnice, zdraví, chřipka, Královéhradecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Nemocnice v Jičíně vystavila kvůli chřipce návštěvám stopku  |  Jičínsko  |  Z kraje  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.